Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:58

04:31 20:52

12:44 23:35

21°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 19°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr WSW 13 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
50% normy
pm 10
29% normy
Jutro 26°C 16°C
Poniedziałek 30°C 17°C

Lato niemal wszędzie. Jest jeden wyjątek

Przed weekendem będzie można cieszyć się piękną pogodą. Praktycznie w całej Polsce będzie ciepła, słoneczna aura. Jedynie na pewnym obszarze kraju bardziej pochmurnie i deszczowo, lecz nawet tam warunki z czasem się poprawią. Wiadomo też, czy trzeba liczyć się z burzami. Prezentujemy prognozę pogody na piątek, przygotowaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W piątek nad naszym krajem znajduje się centrum antycyklonu, dzięki czemu w przeważającej większości Polski będzie można się cieszyć piękną, słoneczną pogodą. Zachmurzenie będzie niewielkie, tylko w rejonie Bieszczad może być większe. Tam może też dojść do przelotnych opadów deszczu.

Nie chcesz dać się zaskoczyć? Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Piękny, letni dzień

W ciągu dnia pogoda przeważnie będzie pogodna. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie w Bieszczadach większe i tam też rano możliwe będą opady deszczu. Nie będą one jednak zbyt obfite. W ciągu dnia również w tym rejonie powinno się wypogodzić.

Zobacz: To będzie najgorętszy rok w historii? Szokujące prognozy

Będzie ciepło: termometry pokażą od 21-22 stopni Celsjusza nad morzem i na terenach podgórskich, przez 23 st. C na północy do nawet 27-28 st. C na zachodzie oraz południowym zachodzie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W piątek nie przewiduje się występowania burz.

Pogoda jest dla ludzi

Dzięki wyżowej i słonecznej pogodzie można liczyć na korzystne warunki biometeorologiczne niemal w całym kraju. W ciągu dnia jednak, ze względu na wysokie temperatury warunki osłabną do obojętnych.

Sprawdź też: Nadchodzi fala upałów! Z nieba poleje się żar. Kiedy zrobi się gorąco?

Krótkotrwałe pogorszenie warunków do niekorzystnych możliwe będzie na zachodnich krańcach kraju.

W nocy nieco chłodniej

W nocy z piątku na sobotę będzie bezchmurnie lub z małym zachmurzeniem. Najchłodniej będzie na Pomorzu, gdzie lokalnie może być nawet do 6 st. C. W rejonach podgórskich będzie nieco cieplej: od 8 do 10 st. C. Najcieplej będzie nad morzem, gdzie temperatury wyniosą 14-15 stopni Celsjusza. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | Słońce | lato | ciepło
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama