Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:28

04:45 20:39

22:18 08:24

21°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr N 2 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
22% normy
Jutro 24°C 15°C
Piątek 26°C 15°C

Gwałtowna zmiana pogody: Ostrzeżenia niemal w całym kraju

W środę pogoda pokaże swoje mroczne oblicze. Przez praktycznie cały dzień będziemy się zmagać z gwałtownymi burzami, ulewami i gradem o średnicy kurzego jaja. Będzie też silnie wiało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pogodowe pierwszego stopnia dla 13 województw. Sprawdź, gdzie jest burza w środę oraz jak gwałtowny może mieć przebieg.

Nad Polskę napłynął niż Ronson, który przyniósł ze sobą zmianę aury. Od rana przez nasz kraj z zachodu na wschód przetacza się układ frontów atmosferycznych. Burze pojawiły się na zachodzie, a z upływem czasu dotrą również na dalsze obszary. Najgwałtowniejszych zjawisk należy spodziewać się po południu.

Chcesz wiedzieć, gdzie jest burza? Ta aplikacja jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Burze gradowe i porywisty wiatr

Środa będzie dniem z gwałtownymi zjawiskami pogodowymiBurze z intensywnymi opadami deszczu pojawiają się od rana na zachodzie. W ciągu dnia strefa burz rozszerzy się na dużą część kraju. W trakcie burz wystąpią opady deszczu o natężeniu od 10 do 35 mm a prędkość wiatru w porywach może osiągać 65 km/h.

Czytaj też: Afrykańskie upały w Polsce. W weekend będzie najgorzej

Lokalnie może padać grad, również taki o dużej średnicy, wynoszącej nawet 5 cm. W niektórych miejscach podczas burzy wiatr może osiągać prędkość do 80 km/h.

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące burz z gradem dla 13 województw: wschodniej części zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniej części warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, większości mazowieckiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego oraz podkarpackiego.

Upał nie odpuszcza

Oprócz burz w środę trzeba się też liczyć z wysokimi temperaturami. Najchłodniej będzie nad morzem oraz na terenach podgórskich Karpat, gdzie temperatura wyniesie od 22 do 25 stopni Celsjusza. Na zachodzie będzie nieco cieplej: do 26 stopni. Najgoręcej będzie w centrum kraju: tam termometry pokażą nawet 32 st. C.

Sprawdź też: "Jak wymknie się spod kontroli, to skutki będą tragiczne". Europa chce zakazać modyfikacji pogody

Warunki mało sprzyjające

Jak informuje IMGW, w środę na wschodzie warunki biometeorologiczne początkowo będą korzystne, jednak z upływem czasu pogorszą się do niekorzystnych. W pozostałych częściach Polski niekorzystne warunki będą się utrzymywały przez praktycznie cały dzień. Na zachodzie, po przejściu burz, warunki staną się obojętne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | burze nad Polską | gradobicia | IMGW | alerty IMGW | upał
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy