Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:08

04:31 20:52

12:44 23:35

26°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 25°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr E 24 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
41% normy
pm 10
23% normy
Jutro 26°C 16°C
Poniedziałek 30°C 17°C

Chmury przesłonią niebo, pojawią się burze z gradem. Dużo alertów

We wtorek czeka nas zmienne zachmurzenie, które przyniesie deszcze i burze z gradem. Choć w części kraju będzie słonecznie i sucho, to w większości Polski może być niespokojnie. Będzie też chłodniej. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił alerty pierwszego i drugiego stopnia dotyczące burz z gradem w pięciu województwach. Dowiedz się, gdzie pogoda będzie najgroźniejsza.

Nad naszym krajem rozgościł się front atmosferyczny, prowadzący do zafalowania, czyli zaburzenia pogody. W związku z tym w wielu częściach Polski musimy się liczyć ze zmiennymi, czasem gwałtownymi warunkami. Nie ominą nas między innymi burze z gradem i ulewy. Najwięcej tych zjawisk będzie na południu.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda zmienna jest

We wtorek w dużej części Polski będzie pochmurnie i deszczowo. Po południu trzeba się spodziewać przelotnych opadów deszczu. Z kolei na południu kraju pojawią się burze, które lokalnie przyniosą też grad.

Sprawdź też: Dlaczego deszcz pachnie? Odpowiedź cię zaskoczy

W trakcie burz trzeba się spodziewać intensywnych opadów deszczu: od 20 do nawet 50 mm na południowym wschodzie. Wiatr w porywach może osiągać prędkość do 70 km/h.

Gdzie jest burza we wtorek?

Najgroźniejszej sytuacji burzowej należy się spodziewać na południu oraz na południowym wschodzie. Ogłoszono alert IMGW drugiego stopnia dotyczący burz z gradem dla południowo-wschodnich części województw: małopolskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego.

Czytaj: Są tak silne, że dostają imiona. Dowiedz się, kto nazywa burze i dlaczego

Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują dla pozostałej części woj. podkarpackiego, większości małopolskiego, południowej części śląskiego, południowo-wschodniej części świętokrzyskiego oraz połowy lubelskiego.

Wtorek wyraźnie chłodniejszy

Na wybrzeżu temperatura spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza i wyniesie około 18 st. C. Cieplej będzie w centrum kraju, gdzie termometry pokażą około 25 st. C. Najwyższe temperatury spodziewane są na Lubelszczyźnie, gdzie może być nawet do 29 st. C.

W nocy z wtorku na środę utrzyma się spore zachmurzenie oraz deszcze i lokalne burze. Na południu możliwe ulewy: wysokość opadów sięgnie nawet 20-35 mm.

Najchłodniej będzie w kotlinach górskich i na Kaszubach: około 10 st. C. W centrum kraju będzie około 14 st. C a na Zamojszczyźnie nawet 17 st. C. Podczas burz wiatr może wiać z prędkością dochodzącą w porywach do 60 km/h. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | alerty IMGW | burze nad Polską | gradobicia | deszcz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama