Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:12

04:14 21:01

21:21 02:52

12°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr ESE 4 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
33% normy
pm 10
19% normy
Jutro 27°C 14°C
Niedziela 23°C 13°C

Zima na całego. Tu termometry pokażą -20°C. Do tego zawieje i zamiecie

Prognoza pogody na najbliższe dni to przede wszystkim zapowiedź ekstremalnych mrozów dochodzących do minus 20 stopni Celsjusza. Pierwsze symptomy nadchodzącej, prawdziwej zimy odczujemy już w najbliższy weekend. Z każdym jednak dniem będzie tylko zimniej. Warto więc przygotować się na niebezpieczną aurę, bo takie mrozy mogą stanowić zagrożenie. Kiedy i gdzie będzie najzimniej? Sprawdzamy prognozę pogody na najbliższe dni.

Prognoza pogody na weekend: zapowiedź ogromnych zmian

Prognoza pogody na weekend to zapowiedź stopniowego, ale stanowczego napływu coraz mroźniejszych mas pochodzenia arktycznego do Polski. W sobotę na północy kraju należy spodziewać się zachmurzenia, a lokalnie pojawią się opady śniegu. Podobnie będzie w centrum kraju, a prognoza pogody dla południowej części kraju to opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami marznącego i powodującego gołoledź. Sporo białego puchu przybędzie w górach. Najwięcej w Karpatach - tu spadnie 10 cm śniegu. Najniższych temperatur powinni spodziewać się mieszkańcy na północnym wschodzie, gdzie słupki rtęci pokażą maksymalnie -5°C.

Reklama

W nocy z soboty na niedzielę pogoda zmieni się jeszcze bardziej. Na południowym wschodzie pojawią się opady deszczu, deszczu marznącego i deszczu ze śniegiem przechodzące w śnieg. Trzeba przygotować się także na mocne opady śniegu. Q centrum i na Dolnym Śląsku spadnie 5 cm białego puchu, do 10 cm na południowym wschodzie i Opolszczyźnie, do 12 cm w Karpatach. Gdzie będzie najzimniej? Na niskie temperatury muszą przygotować się mieszkańcy Suwalszczyzny, gdzie termometry pokażą -17°C. Dużo cieplej będzie na południu, gdzie słupki rtęci spadną do -2°C.

Ekstremalnie niskie temperatury: gdzie będzie najzimniej

W kolejnych godzinach w kraju pojawi się bardzo silny wiatr. Ten będzie powodował zawieje śnieżna. Najsilniej powieje w Sudetach, gdzie wiatr do 100 km/h powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne. Prognoza pogody w nowym tygodniu to uderzenie mrozu. Najmroźniejsze noce to te z niedzieli na poniedziałek i z poniedziałku na wtorek. Na północny kraju, szczególnie na Suwalszczyźnie, słupki rtęci pokażą nawet -20°C. Warto więc dostosować swoje aktywności do panujących na zewnątrz temperatur oraz zadbać o odpowiedni ubiór

Najzimniej będzie w poniedziałek 8 stycznia i dzień później. Mróz chwyci mocno i w nocy w całym kraju termometry nie pokażą więcej niż 9 kresek poniżej zera. Pogoda będzie równie niesprzyjająca w ciągu dnia. Na Suwalszczyźnie termometry w dzień pokażą -12°C w poniedziałek. Cieplej zrobi się natomiast w środę 10 stycznia. Arktyczne powietrze spłynie na południe kraju. Tu jeszcze w środę i czwartek temperatura spadnie do 15 kresek poniżej zera, a już na północy kraju termometry będą pokazywać w okolicach zera.

Przeczytaj równieżMrozu nie unikniemy. Orszak Trzech Króli w zimowych warunkach

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama