Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:20

04:45 20:39

22:18 08:24

20°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 22°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr N 2 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
22% normy
Jutro 24°C 15°C
Piątek 26°C 15°C

Zima przejmuje Polskę. Coraz więcej mrozu

Mrozy rozlewają się na coraz większą część kraju. Zimno zrobi się już nie tylko na północnym wschodzie, ale też bardziej na południu. Nie zabraknie śniegu, a w wielu miejscach trzeba uważać na marznące opady. Na ulicach i chodnikach może być bardzo ślisko. W nocy mrozy mogą być bardzo dotkliwe.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek dzień będzie pochmurny, z lokalnymi opadami śniegu, a na południowym zachodzie również deszczu ze śniegiem i deszczu. Marznące opady mogą powodować gołoledź.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda coraz bardziej zimowa

W ostatnich dniach mrozu i śniegu mogli doświadczać głównie mieszkańcy terenów na północnym wschodzie. Teraz jednak się to zmienia: zima rozleje się bardziej na południe. Mróz i śnieg pojawią się na kolejnych terenach.

W dalszym ciągu najchłodniej będzie na północnym wschodzie, gdzie temperatura w ciągu dnia wyniesie -6 stopni Celsjusza. Tam będzie też padać śnieg - miejscami przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść do około 6 cm.

W centrum, na Lubelszczyźnie i na Pomorzu termometry pokażą około -1 st. C, zaś najcieplejszymi obszarami pozostaną południowe tereny kraju, gdzie może być od 3, a nawet 6 stopi Celsjusza.

Chociaż wiatr przeważnie będzie umiarkowany, to w górach może wiać całkiem mocno: w szczytowych partiach spodziewane są porywy osiągające do 70 km/h, powodując zawieje i zamiecie śnieżne.

Ślisko prawie wszędzie

Nieprzyjemna aura w ciągu dnia będzie panować na zachodzie, gdzie pojawi się więcej chmur. W ciągu dnia na południowym zachodzie trzeba się liczyć z opadami deszczu ze śniegiem i deszczu, który miejscami może zamarzać, powodując gołoledź. Ślisko może być również w wielu miejscach kraju.

"Uważajcie na śliskie nawierzchnie dróg i chodników" - radzą synoptycy z IMGW na profilu na Facebooku.

Rano w piątek we wszystkich województwach obowiązują alerty pierwszego stopnia dotyczące oblodzenia. Wolne od ostrzeżeń były jedynie północno-wschodnia część województwa pomorskiego, większość warmińsko-mazurskiego, północna część podlaskiego oraz północno-wschodni kraniec mazowieckiego.

Dwucyfrowe mrozy w nocy

Noc z piątku na sobotę w wielu miejscach będzie bardzo mroźna. Najniższe temperatury pojawią się na północnym wschodzie, gdzie będzie od -11 st. C do nawet -14 stopni Celsjusza. Na Pomorzu i w centrum mróz sięgnie około -4 st. C, zaś na południu temperatury wciąż będą jeszcze dodatnie lub wyniosą około 0 st. C.

W północnej Polsce może lokalnie padać śnieg, a w pasie rozciągającym się od województwa lubuskiego i północnej części dolnośląskiego po województwo lubelskie trzeba się liczyć z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem oraz deszczu. Lokalnie opady mogą być marznące i powodować gołoledź.

Miejscami mogą występować mgły ograniczające widzialność do 200 m. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | alerty IMGW | gołoledź
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy