Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:30

06:31 18:21

18:17 04:40

15°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1023 hPa
  • Wiatr E 6 km/h
40
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
95% normy
pm 10
70% normy
Jutro 26°C 15°C
Sobota 19°C 10°C

Wyż w Polsce: Quiteria przynosi zmianę

Zapowiada się bardzo udany dzień. W sobotę pogoda pokaże swoje bardzo przyjazne oblicze: będzie ciepło, słonecznie i sucho. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że przez cały dzień warunki będą wręcz idealne: nie będziemy się musieli obawiać żadnego deszczu czy burz. W dodatku temperatury zapowiadają się bardzo interesująco. W nocy jednak trzeba się liczyć ze zmianą.

Chociaż od 1 września mamy jesień meteorologiczną, to pogoda bardziej przypomina tę z lata. Nie inaczej będzie w sobotę. Dzięki temu, że blisko polski pozostanie wyż Quiteria, będziemy mogli cieszyć się spokojną i słoneczną aurą.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Lato trwa

W sobotę Polska w dalszym ciągu będzie się znajdować pod wpływem rozległego wyżu. Nad nasz kraj napłynie powietrze polarne morskie. Dzień będzie słoneczny i przeważnie bezchmurny, z lokalnym niewielkim zachmurzeniem. Nie należy się spodziewać opadów deszczu czy burz - pogoda będzie ładna w praktycznie całym kraju.

Zobacz też: To jeszcze nie koniec upałów. Wrzesień będzie najgorętszy od ponad 242 lat

To będzie ciepły dzień, z najniższymi temperaturami w okolicy 21 st. C w rejonie Suwalszczyzny, przez 22-23 stopnie Celsjusza na północy, wschodzie i południowym wschodzie. Najcieplej będzie w centrum (24-25 st. C), do 26 stopni Celsjusza na zachodzie.

Nocne ochłodzenie

W nocy z soboty na niedzielę również będzie przeważnie bezchmurnie. W wielu miejscach temperatury spadną poniżej 10 st. C. Niewykluczone, że w kotlinach górskich oraz na północnym wschodzie kraju może być tylko 5-7 stopni, do 9 stopni Celsjusza.

Sprawdź: Ostrożnie z przyciemnianiem Słońca: Skutki mogą być opłakane

Cieplej będzie w centrum: około 14 st. C, do 16 stopni Celsjusza na południowym zachodzie Polski. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w wysokich Karpatach porywisty.

***

Czytaj także: 

Wybory 2023. Tak wypełnisz kartę wyborczą, by głos był ważny

Jak głosować poza miejscem zameldowania? Masz czas do 12 października 

Jak zagłosować za granicą? Nie wszędzie wystarczy dowód osobisty 

Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców. Bez tego nie oddasz głosu 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogoda | pogoda na sobotę | IMGW | ciepło | lato

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama