Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:54

04:29 20:36

21:11 03:53

17°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
29
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
70% normy
pm 10
40% normy
Jutro 28°C 15°C
Sobota 27°C 15°C

Weekend będzie spokojniejszy? Znamy prognozę na piątek, sobotę i niedzielę

Czy w sobotę i niedzielę trzeba przygotować parasole? A może jednak tym razem nie będzie takiej potrzeby? Choć w piątek mieszkańcy niektórych województw muszą mieć się na baczności, to potem będzie już tylko lepiej. Sprawdź prognozę pogody na zbliżający się weekend.

W ciągu minionych dni w niektórych rejonach kraju pojawiały się burze, miejscami niosące grad. Na szczęście wygląda na to, że wraz ze zbliżającym się weekendem pogoda zacznie się uspokajać i oprócz umiarkowanego zachmurzenia oraz lokalnych, niewielkich opadów deszczu nic nie powinno nas nieprzyjemnie zaskoczyć.

W piątek burze możliwe na południowym wschodzie

Jak podaje IMGW, w piątek w większości kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, z możliwymi dużymi i przelotnymi opadami deszczu na południowych wschodzie i wschodzie kraju. To właśnie w ten rejon Polski ma zostać zepchnięta wilgotna i niestabilna masa powietrza, w której mogą się tworzyć izolowane burze, które po południu mogą się nasilić. Dlatego też wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące burz dla południowo-wschodnich częściach województw podkarpackiego oraz lubelskiego.

Reklama

Prognozowana wysokość opadów w trakcie burz może sięgnąć 20-25 mm, lokalnie osiągając około 35 mm. W niektórych miejscach może też wystąpić grad do średnicy 2 cm. W piątek wieczorem burze powinny szybko zanikać, a opady mogą się jeszcze utrzymywać na krańcach południowo-wschodnich.

Sprawdź: Antycyklon na pół Europy

Sobota spokojniejsza

W pierwszym dniu weekendu nie musimy się obawiać burz. IMGW nie przygotował na ten dzień alertów w tym zakresie. Zachmurzenie przeważnie będzie małe, okresami umiarkowane. W ciągu dnia termometry pokażą 15°C do 20°C. W sobotę wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni i wschodni, na północy południowy.

Nie chcesz dać się zaskoczyć raptownej zmianie pogody? Skorzystaj z darmowej aplikacji, która mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Niedziela również bez niespodzianek

Również w niedzielę nie przewiduje się wystąpienia burz. IMGW prognozuje małe, okresami umiarkowane zachmurzenie, które może się zwiększać na krańcach północno-zachodnich. W tym rejonie kraju mogą się pojawić przelotne deszcze. Maksymalna temperatura wyniesie od 16°C do 21°C. Tak samo jak w sobotę, spodziewany jest słaby i umiarkowany wiatr, południowo-wschodni i wschodni, na północy południowy.

Zobacz też: Trąba powietrzna nad Polską. Zrywała dachy, łamała drzewa. Tak wygląda krajobraz po żywiole

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | weekendy | burze nad Polską | prognoza | prognoza pogody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy