Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:20

04:24 20:42

12:40 02:09

17°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr SE 15 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
15% normy
pm 10
11% normy
Jutro 23°C 12°C
Wtorek 22°C 9°C

Burze z gradem w Polsce. IMGW ostrzega

Środa to kolejny dzień, w którym trzeba się liczyć z burzami. IMGW ostrzega przed wyładowaniami atmosferycznymi z gradem i intensywnymi opadami deszczu. Gdzie można spodziewać się burz? Parasole powinni przygotować mieszkańcy sześciu województw.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę mogą się pojawić burze na północnym wschodzie oraz na wschodzie Polski. Może do nich dochodzić w strefie frontu atmosferycznego związanego z płytkim niżem znad południowo wschodniej i wschodniej Polski. IMGW wydał też ostrzeżenia hydrologiczne.

Sprawdź też: Burze gradowe i ulewy nie odpuszczą. W których regionach zaatakują w środę i czwartek?

Reklama

Gdzie burza? Ostrzeżenie IMGW

Według specjalistów z IMGW, w środę burze mogą wystąpić w centralnym regionie kraju - w pasie obejmującym następujące województwa: południowo-wschodnia część warmińsko-mazurskiego, centralną część mazowieckiego, większość lubelskiego i świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz wschodniej części małopolskiego.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

W trakcie burz najgroźniej może być w rejonie od Warmii przez Mazowsze po Małopolskę i Podkarpacie: przemieszczającym się powoli chmurom burzowym mogą miejscami towarzyszyć intensywne opady deszczu sięgające od 20 do 35 mm. Lokalnie może dochodzić do podtopień. Wiatr w porywach nie powinien przekroczyć prędkości 70 km/h. W niektórych miejscach możliwy również drobny grad.

IMGW ocenia, że burze będą występować w godzinach popołudniowych i potrwają miejscami do wieczora, a nawet do wczesnych godzin nocnych.

Ostrzeżenia hydrologiczne

Według IMGW w rejonie występowania burz może dochodzić również do gwałtownego wzrostu poziomu wody. Miejscami może dojść do przekroczenia stanów ostrzegawczych. Wydano ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia dla województw: lubelskiego, podkarpackiego oraz wschodniej części województw świętokrzyskiego i małopolskiego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: burza | IMGW | pogoda | deszcz | gradobicia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy