Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:24

04:25 20:40

00:23 05:52

16°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr ESE 9 km/h
26
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
63% normy
pm 10
36% normy
Jutro 29°C 13°C
Wtorek 29°C 15°C

Vera namiesza z pogodą w Polsce. I dobrze!

Antycyklon Vera zmienia pogodę w naszym kraju. Pierwsze skutki odczujemy już w najbliższym czasie. Z pewnością miłośnicy słonecznej, bezchmurnej pogody mogą się cieszyć. Jednak w nocy z piątku na sobotę niektórych mieszkańców Polski może czekać przykra niespodzianka. Dowiedz się, jaka będzie pogoda w nadchodzących dniach.

Cyklon Dawid opuszcza Polskę. Jego miejsce zajmie teraz antycyklon Vera. Nadciąga on nad nasz kraj z zachodu, z portugalskich Azorów. Poniżej wyjaśniamy, jaką pogodę przyniesie antycyklon w najbliższych dniach.

Nadzieja na ładną pogodę

Piątek to dzień, w którym nasz kraj znajdzie się już pod wpływem rozległego wyżu Vera, przychodzącego do nas znad Atlantyku. W związku z tym zrobi się bardziej słonecznie i zmniejszy się ilość burz. Jednak nie wszędzie gwałtowne zjawiska pogodowe od razu ustąpią.

Reklama

Na południu oraz na południowym wschodzie naszego kraju od godzin południowych do wieczora możliwe będą burze, które lokalnie mogą nawet przynieść grad o średnicy do 2 cm.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Według IMGW burze wystąpią na terenie województwa podkarpackiego, w południowej części lubelskiego oraz w południowo-wschodniej części województw małopolskiego oraz świętokrzyskiego.

Jednak w piątek będą to jedyne tereny, na których trzeba będzie zachować ostrożność: w reszcie kraju będzie pogodnie. I w kolejnych godzinach pogoda będzie się dalej poprawiać.

Zimna noc, ciepłe dni

W piątek przeważnie będzie ciepło: temperatura maksymalna wyniesie od około 16°C na Pomorzu i w dolinach górskich, do 20°C w centrum kraju i 22°C  na południowym wschodzie. Chłodniej będzie nad morzem, gdzie termometry mogą wskazywać około 14°C.

Jednak w nocy z piątku na sobotę - choć ogólnie pogodnie i miejscami bezchmurnie - będzie chłodno: minimalna temperatura wyniesie zaledwie 2-3°C w rejonie kotlin sudeckich oraz na Mazurach i Suwalszczyźnie. W Kotlinie Jeleniogórskiej możliwe będą nawet przygruntowe przymrozki do -2°C.

Zobacz: Widzisz te chmury? Przygotuj się na deszcz!

Weekend będzie już jednak ciepły i w większości kraju bezchmurny. W sobotę termometry pokażą od 15°C na Suwalszczyźnie, nad Bałtykiem i w dolinach karpackich po 21°C w rejonie Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

Dobra pogoda utrzyma się przez cały weekend: w niedzielę temperatura wyniesie od 16°C do 21°C. Podobnie jak w sobotę, spodziewany jest słaby i umiarkowany wiatr, południowo-wschodni i wschodni, na północy południowy.

Ta ładna pogoda przyniesiona przez antycyklon Vera powinna utrzymać się również w przyszłym tygodniu, dzięki czemu mozna liczyć na słoneczny i pogodny przełom maja i czerwca.

Sprawdź też: Pierwszy upał najpóźniej od lat, a może w ogóle go nie będzie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | antycyklon | IMGW | Słońce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama