Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:55

04:31 20:52

12:44 23:35

26°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 26°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr E 15 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
41% normy
pm 10
23% normy
Jutro 26°C 16°C
Poniedziałek 30°C 17°C

Lipiec z deszczem czy ze słońcem? W tych dniach będzie ponad 30 stopni

Prognoza pogody na lipiec zaskoczy, ale w tym roku bardzo pozytywnie. Wypoczywający w Polsce mogą spodziewać się wysokich temperatur, a nawet kilku upalnych dni. W lipcu może popadać, jednak sporadycznie i przelotnie. Sprawdzamy dokładną prognozę pogody na cały lipiec.

Pogoda w lipcu przywitała nas niezbyt wysoką temperaturą, jak na lato, szczególnie w północnej części Polski, gdzie termometry wskazywały zaledwie 20 stopni Celsjusza. Ta pogoda była spowodowana chłodniejszymi masami powietrza, docierającymi do nas z Północnego Atlantyku, sterowanymi niżem.

Już dziś wspomniany niż ma swoje centrum nad Skandynawią. Wokół niego powietrze przemieszcza się z północnego zachodu do Europy i dopiero za parę dni będzie stopniowo znikać. To dobry znak dla pogody - nastąpi zmiana cyrkulacji powietrza na cieplejszą z południa.

Reklama

Pogoda na początek lipca

Według IMGW średnia miesięczna temperatura powietrza w lipcu będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991- 2020. To oznacza, że lipcowa pogoda zaskoczy nas wysokimi temperaturami.

Pogoda na początek lipca wskazuje na maksymalną temperaturę wynoszącą aż 28 stopni Celsjusza na wschodzie naszego kraju. W pierwszym tygodniu lipca najniższa temperatura to 22 stopnie Celsjusza w Szczecinie. W pozostałej części Polski termometry wskażą około 25 stopni Celsjusza

Prognoza pogody na początek lipca zapowiada się dużą ilością słońca, szczególnie w pierwszy weekend tego miesiąca. 8 lipca 2023 termometry wskażą do 29 stopni Celsjusza we Wrocławiu. W pozostałych regionach Polski temperatura wyniesie od 24 do 28 stopni Celsjusza

Pogoda długoterminowa na lipiec

Już 10 lipca 2023 możemy spodziewać się upalnej pogody. Termometry mogą wskazać we Wrocławiu aż 30 stopni Celsjusza. Punkt kulminacyjny upałów będzie miał miejsce w połowie lipca, gdzie najniższa temperatura wyniesie 27 stopni Celsjusza, a najwyższa 31 stopni Celsjusza. W tych dniach synoptycy przewidują przeważającą ilość słońca, a także przelotne opady deszczu na zachodzie i południu Polski.

Upalna pogoda potrwa do 16 lipca 2023 roku. Po tym dniu nastąpi jednodniowe ochłodzenie do 23 stopni Celsjusza z możliwymi opadami deszczu. Na szczęście taka pogoda będzie chwilowa, ponieważ w kolejnym tygodniu temperatury wzrosną, a słońce zaświeci intensywnie niemal w całej Polsce. Druga połowa lipca zapowiada się słoneczną aurą

Zmiana pogody na koniec lipca

Zmiana pogody nastąpi na koniec lipca. Według prognozy pogody długoterminowej  możemy spodziewać się deszczu, a nawet burz w całym kraju. Zdecydowanie ostatni weekend lipca nie będzie sprzyjał wakacyjnym wyjazdom.

Najchłodniejszym dniem w lipcu będzie jego ostatni dzień, ponieważ termometry w wielu miastach wskażą zaledwie 23 stopnie Celsjusza. Pocieszającym faktem jest ustanie opadów deszczu i pojawienie się słońca. 

CZYTAJ TAKŻE:

Pogoda na poniedziałek: Mocno powieje

Czy to jest UFO? Wyjaśnienie jest znacznie prostsze

Więcej ozonu w stratosferze. Dziura pojawia się później

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | pogoda długoterminowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama