Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:23

04:31 20:52

12:44 23:35

20°C
  • Burze z piorunami
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr S 18 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
29% normy
Jutro 26°C 16°C
Poniedziałek 30°C 17°C

Chmury i wiatr. Polska podzielona na pół

Początek tygodnia wita nas pochmurną aurą. Kraj będzie podzielony na cieplejsze i chłodniejsze obszary. W niektórych miejscach może padać słaby deszcz. Dowiedz się, gdzie można liczyć na wyższe temperatury, a gdzie trzeba będzie pogodzić się z mokrym i chłodniejszym dniem. Wydano też ostrzeżenia przed porywistym wiatrem. Przedstawiamy prognozę pogody na poniedziałek przygotowaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda w poniedziałek będzie kształtowana przez rozległy niż z centrum w rejonie Skandynawii. Na północy będzie chłodniej niż na południu Polski. Z upływem czasu pogoda na Pomorzu może się pogarszać. 

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Porywisty wiatr na północy

W ciągu dnia należy się spodziewać zachmurzenia małego i umiarkowanego. Na północy oraz na południowym zachodzie i miejscami na krańcach wschodnich zachmurzenie może być duże. Lokalnie może tak dochodzić do przelotnych opadów deszczu. IMGW nie przewiduje występowania burz.

W poniedziałek w północnej części kraju będzie chłodniej - tam termometry pokażą od 19-20 stopni Celsjusza nad morzem do około 24 st. C w centrum kraju. Najcieplej będzie na południu: do 27 st. C na Podkarpaciu.

Zobacz: "Jakby niebo płonęło". Niesamowite zjawisko nad Polską. Zobacz, jak wyglądało

Wiatr będzie porywisty, okresami dość silny. Najmocniejszy będzie na wybrzeżu: do 60 km/h a w porywach nawet do 85 km/h. W górach wiatr w porywach może osiągać prędkość do 65 km/h. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru dla pasa nadmorskiego - w północnych sołectwach województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Biomet przeważnie korzystny

Warunki biometeorologiczne w większości kraju będą korzystne. Około południa przejściowo osłabną do obojętnych.

Sprawdź też: Kiedy powrócą upały? Zła wiadomość dla wypoczywających

Z niekorzystnymi warunkami przez większość poniedziałku trzeba się liczyć w pasie nadmorskim. Wszystko powodu porywistego wiatru w tym rejonie.

Pochmurna noc

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Największe będzie nad morzem oraz w rejonie dolin karpackich, gdzie mogą się tworzyć mgły ograniczające widzialność do 400 metrów.

Termometry pokażą od 11 do 16 st. C. Najchłodniej będzie w kotlinach sudeckich: od 8 do 10 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, choć nad morzem okresowo będzie dosyć silny, osiągający w porywach prędkość do 55 km/h. W górach porywy mogą osiągać prędkość do 60 km/h.

Może cię zainteresować: Dziura ozonowa coraz mniejsza. Ale jest pewien haczyk

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | alerty IMGW | wiatr | zachmurzenie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama