Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:35

04:31 20:52

12:44 23:35

26°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 25°C
  • Ciśnienie 1006 hPa
  • Wiatr ESE 30 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
41% normy
pm 10
23% normy
Jutro 26°C 16°C
Poniedziałek 30°C 17°C

Jesień w czerwcu? Ulewne deszcze i burze z gradem

Pogodę w piątek będzie kształtowała zatoka niżowa, która sprowadziła nad Polskę wilgotne powietrze polarno-morskie. Wszystko z powodu niżu Iordanis, który został nad naszym krajem zablokowany. Z tego powodu należy się spodziewać intensywnych opadów deszczu oraz burz z gradem w dużej części kraju. IMGW wydał ostrzeżenia dla wielu województw. Sprawdź prognozę pogody na piątek.

W piątek zachodnie i wschodnie rejony kraju będą doświadczały burz albo ulew. W centrum Polski powinno być spokojniej. Poniżej prezentujemy przygotowaną przez IMGW prognozę pogody na cały dzień.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Piątek pod parasolem

W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami też duże. Na północnym wschodzie kraju możliwe będą przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Po południu na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie może panować całkowite zachmurzenie i intensywne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów może sięgnąć 30-45 mm. Deszcze przez cały dzień mogą tez pojawiać się na zachodzie i północy kraju.

Zobacz: Szok w Anglii: Wyschła rzeka płynąca przez najbardziej mokre miejsce kraju

Termometry pokażą od 16°C w rejonach podgórskich Karpat, przez około 22°C  w centrum Polski. Najcieplej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie temperatura sięgnie nawet 25-26°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jednak w trakcie burz w porywach może osiągać prędkość do 70 km/h.

Alerty IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił alerty I stopnia dotyczące burz z gradem, a także intensywnych opadów deszczu. W piątek burze z gradem spodziewane są w województwach: zachodnio-pomorskim, lubuskim, dolnośląskim oraz w zachodnich sołectwach województw pomorskiego, wielkopolskiego i opolskiego.

Sprawdź też: Będą kłopoty. Właśnie zaczęło się El Niño

Alerty I stopnia dotyczące intensywnych opadów deszczu obowiązują w województwach: podlaskim, lubelskim oraz na wschodnich obszarach podkarpackiego, mazowieckiego i mazursko-warmińskiego.

Warunki mniej korzystne

Jak przestrzegają specjaliści z IMGW, we wschodnich rejonach Polski warunki biometeorologiczne będą początkowo obojętne, jednak z czasem pogorszą się do niekorzystnych i takie pozostaną do wieczora. Na pozostałych terenach kraju warunki będą z reguły obojętne, jednak podczas lokalnych burz się pogorszą i staną się niekorzystne.

Noc przed weekendem

W nocy z piątku na niedzielę będzie się utrzymywać umiarkowane i duże zachmurzenie. Możliwe będą lokalne opady deszczu - zwłaszcza na wschodzie - oraz burze. Na terenach podgórskich i lokalnie w centrum może pojawić się mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów.

Może cię zainteresować: Jaki był najsilniejszy wiatr zmierzony w Polsce i na świecie? Poznaj niesamowite ciekawostki o wietrze

Najchłodniej będzie na obszarach podgórskich (9°C), na zachodzie, północy i w centrum około 11°C a na północnym wschodzie do 15°C . Podczas burz prędkość wiatru w porywach może dochodzić do 60 km/h.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | burze nad Polską | gradobicia | ulewne deszcze | ulewy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama