Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:42

04:16 20:53

00:36 07:04

26°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 29°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr E 15 km/h
25
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
60% normy
pm 10
41% normy
Jutro 27°C 14°C
Piątek 27°C 15°C

Gorzej być nie może! Radykalna zmiana pogody: mróz, śnieg, burze oraz grad

Pomimo wiosennej pogody musimy być przygotowani, że końcówka marca nie będzie taka przyjemna. Nadchodzi załamanie pogody, a wraz z nią mróz i śnieg. Musimy jeszcze wstrzymać się przed schowaniem zimowych kurtek do szafy. Jak długo będzie nam dopisywać nieprzyjazna pogoda? Kiedy nadejdzie zmiana klimatu?

Załamanie pogody nadejdzie już za kilka dni. To przykra wiadomość dla wszystkich cieszących się obecnymi warunkami za oknem. Kiedy dokładnie możemy spodziewać się mrozu? Jak mocno zmieni się pogoda? Poznajmy nadchodzące prognozy pogody.

Od kiedy załamanie pogody?

Jeszcze w piątek 24 marca na termometrach widzieliśmy od 13°C na północy kraju do 21 stopni w Krakowie. W większości kraju pojawią się przelotne opady deszczu. Według prognozy IMGW ochłodzenie zacznie się już w sobotę, 25 marca. Wszystko przez układ niżowy znad Wielkiej Brytanii.

Reklama

Najwyższa temperatura w sobotę wyniesie 10°C. Pojawi się we wschodniej oraz południowej części kraju. W kolejnych dniach temperatura będzie spadać w całym kraju. Zmiana w pogodzie radykalne nastąpi w poniedziałek 27 marca. Wtedy to temperatura spadnie nawet poniżej 0. 

Prognoza pogody na kolejne dni

Jak prognozuje IMGW, na początku przyszłego tygodnia już w całym kraju prognozowana jest ujemna temperatura w nocy. Szczególnie na obszarach nizinnych, gdzie możliwy jest spadek temperatury minimalnej do około -5°C. W ciągu dnia temperatura maksymalna kształtować się będzie od 1°C do zaledwie 10°C.

W obszarach podgórskich może spaść kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Od poniedziałku 27 marca opady przechodzić będą w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W weekend możliwe są także burze z opadami gradu lub krupy śnieżnej. W czasie burz i okresami na wybrzeżu porywy wiatru osiągać mogą od 65 km/h do 70 km/h.

Kiedy powróci wiosna?

Południowo-zachodnia część kraju poczuje ponowny powiew wiosny już w czwartek 30 marca. Wtedy to od Wrocławia aż do Katowic na termometrach może się pojawić 15 stopni powyżej zera. Na północy kraju jednak wciąż chłodniej - zaledwie do 2 stopni na plusie. W piątek ciepłe pasmo powietrza przesunie się na środkową część kraju, lecz nie zapowiada ona powrotu wiosny

W kolejny weekend ponownie pojawią się temperatury poniżej 10 stopni. Obecnie nie ma jeszcze prognozy IMGW na kolejne dni. Jednak z planów długoterminowych wynika, że aż do maja nie ujrzymy temperatury powyżej 10° C.

Czytaj także:

Jak szybko kurczą się zasoby wodne Polski?

Czeka nas gwałtowna zmiana pogody. Prognoza na najbliższe dni

Wyjątkowa zorza polarna nad Polską. Spektakularne zdjęcia

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: załamanie pogody | wiosna | IMGW | prognoza pogody | mróz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy