Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:18

04:16 20:53

00:59 08:35

26°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 26°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr E 20 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
41% normy
pm 10
28% normy
Jutro 25°C 15°C
Sobota 25°C 12°C

Burze i śnieżyce zamiast słońca, a do tego mróz! Potężne załamanie pogody

Prognoza pogody na marzec nie jest zbyt optymistyczna. Synoptycy informują o kilku stopniach na minusie i dużych opadach deszczu ze śniegiem. Wszystko za sprawą niżu genueńskiego, który uderzy w Polskę pod koniec marca.

Zimowa pogoda na marzec - niż genueński

Z 26 na 27 marca niż genueński mający związek z pogodą w Polsce zacznie działać na południu Europy. W północnej części Włoch w Genui powstanie ośrodek niskiego ciśnienia, który następnie powędruje na północ, północny wschód.

Niż genueński słynie z dużej wilgotności, a także ogromnej dawki opadów. Jego zapowiedzią jest zimowa pogoda, która pojawi się w Polsce na sam koniec marcaNie będziemy mogli liczyć na wiosenną pogodę w tym czasie.

Reklama

Jaką pogodę w marcu zapowiadają modele numeryczne?

Modele numeryczne prognozy pogody na marzec nie pozostawiają złudzeń. Warunki atmosferyczne będą idealne do opadów deszczu, a nawet śniegu. Ostatnie dni marca przyniosą masy chłodnego powietrza, a więc prognozy ujemnych temperatur rozciągających się od Rosji, przez Polskę, aż po Alpy i wschodnią część Francji.  

Taka sytuacja pogodowa jest zapowiedzią minusowych temperatur w Polsce, które mogą dochodzić do kilkunastu stopni w regionie górskim i podgórskim. Niestety zarówno model GFC, jak i model ECMWF są zgodne co do oceny niżu genueńskiego. Od 30 marca w pogodzie możemy spodziewać się zimowej aury

Amerykański model GFC rokuje potężne opady deszczu ze śniegiem nad Polską. Według modelu ECMWF sytuacja pogody na marzec jest bardziej optymistyczna. Prognoza pogody to nadal mróz, jednak ze znacznie mniejszymi opadami śniegu. Bieżące rokowania nie pozostawiają złudzeń-  nie ma mowy o wysokich temperaturach i wiosennym słońcu.

Pogoda na marzec w Polsce - atak zimy

Pogoda na najbliższy weekend będzie bardzo wiosenna. Termometry wskażą nawet do 16 stopni Celsjusza, w nocy do 4 stopni Celsjusza, nadal na plusieW niedzielę możemy spodziewać się opadów deszczu, jednak nadal z zadowalającą, wiosenną temperaturą powyżej 15 stopni Celsjusza

Już w poniedziałek 30 marca prognoza pogody będzie bardziej zimowa, aniżeli wiosenna. Na termometrze zobaczymy 8 stopni Celsjusza, a w nocy 2 stopnie Celsjusza na minusie. Spodziewane są opady deszczu ze śniegiem z wiatrem wiejącym do 11 m/s. 

Wtorek 31 marca zapowiada się zimową pogodą w Polsce. Termometry wskażą jedynie 3 stopnie Celsjusza oraz -3 stopnie Celsjusza w nocy. Również i w tym dniu spodziewane są opady deszczu z podmuchami wiatru wynoszącego do 10 m/s.

Kwiecień również rozpoczniemy od zimowej pogody. Na Prima Aprilis temperatura będzie wynosić do -4 stopni Celsjusza w nocy. Jak widać, prognoza pogody na marzec w Polsce to mróz, opady deszczu, a nawet śnieg

CZYTAJ TAKŻE:

Pogoda długoterminowa na Wielkanoc: Najnowsza prognoza na Wielki Tydzień

Wiosna kalendarzowa już jest, ale bociany się ociagają. Kiedy zmiana w pogodzie?

Prognoza pogody na marzec 2023. Kiedy skończy się zima?

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | pogoda w Polsce | zima | Interia Pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy