Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:06

06:31 18:21

18:17 04:40

15°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 16°C
  • Ciśnienie 1023 hPa
  • Wiatr E 4 km/h
32
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
76% normy
pm 10
50% normy
Jutro 26°C 15°C
Sobota 19°C 10°C

Doceńmy ten dzień. Wkrótce nadejdą zmiany

Jesień zbliża się wielkimi krokami, ale w poniedziałek jeszcze poczujemy ostatnie tchnienie lata. Temperatury w dużej części kraju wciąż będą wysokie, jednak do Polski zmierza już chłodny front atmosferyczny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, gdzie i kiedy warunki zaczną się zmieniać. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek.

Ostatni weekend był bardzo słoneczny i pogodny, tak jak większość wrześniowych dni w tym roku. Taka pogoda utrzyma się również w poniedziałek, chociaż na horyzoncie rysują się wyraźne zmiany.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda na poniedziałek: Będzie ładnie

Do Polski wciąż napływa ciepłe powietrze, dzięki czemu dalej będziemy mogli cieszyć się wysokimi temperaturami. Od zachodu zmierza ku nam jednak chłodny front atmosferyczny, który w nocy przyniesie załamanie pogody: burze z gradem, porywisty wiatr i ulewy. W poniedziałek będzie jednak spokojnie, choć może się okazać, że będzie to ostatni taki dzień przed zmianą pogody.

Sprawdź: Naukowcy alarmują: Przekroczono sześć z dziewięciu "granic planetarnych"

W poniedziałek zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Jedynie na krańcach wschodnich może wzrastać do dużego - tam również mogą pojawić się słabe, przelotne opady deszczu. Wieczorem na zachodzie zachmurzenie będzie wzrastać do dużego. W godzinach porannych lokalnie - zwłaszcza w kotlinach górskich - możliwe mgły, ograniczające widzialność do 500 metrów.

Dzień będzie ciepły, z temperaturami od 24 stopni Celsjusza na terenach podgórskich przez 25 st. C na wschodzie i nad morzem do nawet 29 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na terenach podgórskich osiągający prędkość do 55 km/h, a wysoko w górach nawet do 70 km/h.

Przygotuj się na duchotę

Z powodu zbliżającego się od zachodu niżu oraz wysokich temperatur i duchoty warunki biometeorologiczne w większości Polski pogorszą się do niekorzystnych. Od rana niekorzystny biomet będzie panował na Polesiu.

Zobacz: Czy druga połowa września przyniesie nam babie lato? Sprawdź prognozę 16-dniową

Nadciągają burze i ulewy

W nocy z poniedziałku na wtorek nad nasz kraj nadciągnie z zachodu chłodny front atmosferyczny, który również w ciągu dnia będzie się przemieszczać na wschód. Przyniesie on burze, podczas których opady deszczu mogą sięgnąć 10-15 mm. Lokalnie możliwy będzie też grad.

Podczas burz wiatr będzie wiał z prędkością dochodzącą do 60-70 km/h.

***

Czytaj także: 

Wybory 2023. Tak wypełnisz kartę wyborczą, by głos był ważny

Jak głosować poza miejscem zameldowania? Masz czas do 12 października 

Jak zagłosować za granicą? Nie wszędzie wystarczy dowód osobisty 

Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców. Bez tego nie oddasz głosu 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | burze nad Polską | ulewy | ciepło

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama