Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:46

04:45 20:39

22:18 08:24

20°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 22°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr N 2 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
22% normy
Jutro 24°C 15°C
Piątek 26°C 15°C

Czwartek z gradobiciem. Liczba alertów robi wrażenie

Chociaż ostatnie dni przyzwyczaiły nas do wysokich temperatur, to w czwartek pogoda się zmieni. Będzie znacznie chłodniej a niebo mocno się zachmurzy. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują burze z gradem w większości kraju. Wydano alerty pierwszego stopnia dla 12 województw. Sprawdź, jakiej pogody można spodziewać się w czwartek.

Przez nasz kraj w czwartek przemieszczą się fronty atmosferyczne, które przyniosą ochłodzenie i powietrze polarne morskie. W większości Polski będzie wyraźnie chłodniej niż w środę. W wielu miejscach trzeba się też liczyć z przelotnymi opadami deszczu oraz gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Gdzie jest burza w czwartek? Wiele alertów

Przygotowano alerty IMGW dotyczące burz z gradem dla 12 województw: zachodniopomorskiego (w powiatach sławieńskim, koszalińskim i Koszalinie), pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego (bez powiatów na południowym zachodzie), świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego (z wyjątkiem powiatów wschodnich).

W trakcie burz suma opadów wyniesie do 15 mm a miejscami do 25 mm. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny: w porywach może osiągać prędkość do 80 km/h. Najsilniejsze burze mogą mieć miejsce po południu.

Wyraźnie chłodniejszy dzień

Nad Polskę będzie napływać nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie. Na przeważającym obszarze kraju nastąpi ochłodzenie. Temperatury będą znacząco niższe niż w środę.

Czytaj: Szokujące słowa naukowca z NASA. "To najchłodniejsze lato"

W ciągu dnia maksymalne temperatury wyniosą od 20 do 25 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie lokalnie nad morzem, gdzie termometry pokażą 18-19 st. C.

Jakie warunki w czwartek?

Warunki biometeorologiczne w czwartek będą z początku obojętne, jednak z upływem czasu zaczną się pogarszać do niekorzystnych w większości kraju. Kiedy wiatr zelżeje i burze przeminą, biotropia zmieni się w obojętną. Na południowym zachodzie zmieni się na korzystną.

Może cię zainteresować: "W ułamku sekundy zagotowuje się krew". Co się dzieje z człowiekiem porażonym przez piorun?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy