Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:06

04:37 20:47

19:04 01:00

24°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 25°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr W 18 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
15% normy
pm 10
9% normy
Jutro 27°C 15°C
Sobota 29°C 16°C

Ciepła i słoneczna środa. W tle czai się jednak zagrożenie

W środę znowu będzie można się cieszyć słoneczną, bardzo ładną pogodą. W niektórych miejscach kraju będziemy doświadczać naprawdę wysokich temperatur. Niemal wszędzie panować będą korzystne warunki biometeorologiczne, choć zdarzą się wyjątki. Niestety, praktyczny brak opadów zwiększy i tak już bardzo wysokie zagrożenie pożarowe lasu. Poznaj prognozę pogody na środę.

W środę potężny wyż Wiola, pod którego wpływem znajduje się Polska, zapewni nam znakomitą pogodę. W całym kraju będzie słonecznie i przeważnie bezchmurnie. Temperatura będzie rosła, jednak w dalszym ciągu z powodu braku opadów rosnąć będzie zagrożenie pożarowe w lasach.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Chłodny środowy poranek

Choć dzień już od rana jest bardzo słoneczny, to początkowo temperatury nie były wysokie. W wielu miejscach - głównie na północy i na krańcach południowych - termometry pokazywały poniżej 10°C. Również na północy kraju lokalnie zalegały mgły, jednak zaczęły szybko zanikać.

Sprawdź: Prognoza pogody na czerwiec. Miłośnicy upałów nie będą zadowoleni

Słonecznie i sucho

Mimo miejscami chłodnego poranka, w kolejnych godzinach temperatura będzie rosnąć. Jak wynika z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w ciągu dnia najchłodniej będzie nad morzem oraz na terenach podgórskich - tam termometry pokażą około 17°C. Na północnym wschodzie temperatura w granicach 20°C a najcieplej będzie na zachodzie, gdzie można się spodziewać nawet do 25°C.

Czytaj też: Urlop nad Bałtykiem? Wiemy, czy w przyszłości to będzie przyjemność, czy też największy koszmar

Dzień w całej Polsce będzie słoneczny. Niewielkie zachmurzenie może się pojawić na południu oraz na południowym wschodzie, ale może mieć najwyżej umiarkowany charakter. Nie przewiduje się jednak w środę żadnych opadów deszczu, również w rejonach zachmurzenia. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad samym morzem dość silny i porywisty.

Korzystne warunki biometeorologiczne

Jak zwraca uwagę IMGW, dzisiaj również będą się utrzymywać korzystne warunki biometeorologiczne. Od rana do wieczora dzięki słonecznej aurze będzie można korzystać z dobroczynnego wpływu promieniowania słonecznego na organizm.

Zobacz: Rozpoczęła się susza, która szybko się nie skończy. Kiedy spadnie najbliższy deszcz?

Warunki biometeorologiczne okażą się korzystne niemal na całym terenie Polski. Jedynie w rejonie północno-wschodnim warunki staną się obojętne. W godzinach popołudniowych trzeba się liczyć z potencjalnym ryzykiem, które może spowodować wysoki indeks promieniowania UV.

Sprawdź: Noce wciąż chłodne. Czy wkrótce się to zmieni?

Jest bardzo sucho - lasy zagrożone

Z powodu utrzymującej się słonecznej pogody, w połączniu z praktycznym brakiem opadów w praktycznie całym kraju utrzymuje się wysokie zagrożenie pożarowe. Dla niektórych obszarów - w centrum oraz na północy - zagrożenie może osiągnąć stopień bardzo wysoki a miejscami nawet ekstremalnie wysoki.

W czwartek stopień zagrożenia pożarowego może wzrosnąć do ekstremalnego na niemal połowie kraju.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | IMGW | prognoza pogody | środa | zagrożenie pożarowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy