Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:03

07:22 16:14

11:10 01:00

0°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr NNW 13 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
28% normy
Jutro 1°C 0°C
Poniedziałek 3°C 2°C

Żywioł zbiera krwawe żniwo. Nie żyje już ponad 150 osób

Wiatr dochodzący do 200 km/h, liczne podtopienia i śmierć ponad 150 osób - to bilans szalejącego tajfunu Rammasun. Bliski wschód zmaga się ze szkodami pozostawionymi przez żywioł, by niedługo stawić czoła następnemu.

Tajfun Rammasun prosto z Chin przeniósł się do Wietnamu. Ekstremalne warunki pogodowe doprowadziły do śmierci 27 osób. Silne opady deszczu spowodowały zalanie ponad 7 tysięcy domów i 4 hektarów pól rolnych. Szkody zostały wycenione łącznie na 6 milionów dolarów. Synoptycy obiecują, że siła żywiołu wkrótce zacznie słabnąć. 

"Super Tajfun"

Rammasun znany, jako "Bóg Pioruna", w pierwszej kolejności  uderzył w nadmorskie miejscowości na  Filipinach. Spowodował tam ponad 111 tysięcy szkód i zabił ponad 100 osób. Większość ofiar zginęło w wyniku osunięć ziemi i gruzu. Znane są także liczne przypadki utonięć. 

Reklama

W następnej kolejności tajfun przetoczył się przez Chiny, gdzie Chińskie Centrum Meteorologiczne zaklasyfikowało go jako najpotężniejszego od 1973 roku. Nazwany został "Super Tajfunem" czwartej kategorii. Zalanych zostało ponad 3 mln domów, zginęło kolejne 17 osób.

Po Rammasunie nadejdzie Matmo

Łącznie nie żyje już ponad 150 osób.  Liczbę zniszczonych domów szacuje się na około 120 tysięcy. To jednak nie koniec zmagań z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Obszary niedawno spustoszone przez Rammasuna wkrótce zostaną dotknięte kolejnym żywiołem. W kierunku Filipin nadciąga nowy tajfun- Matmo, któremu towarzyszyć będzie wiatr do 150 km/h.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | tajfun | Tajfun Rammasun

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy