Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:27

6:19 18:39

17:011:00

23°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 24°C
 • Ciśnienie 1020 hPa
 • Wiatr SSE 9 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Warunki pogodowe powodują umiarkowaną aktywność komarów
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 28°C 14°C
Sobota 18°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Zwrotnikowe upały w Polsce. Nadciągają burze z gradobiciami

Polska zmaga się ze zwrotnikowym upałami, a wartości na termometrach cały czas rosną. Z prognoz wynika, że ma być nawet do 37-38 stopni Celsjusza. IMWG wydało ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia. Obowiązuję one na terenie niemal całego kraju. Meteorolodzy przestrzegają też, że pogoda będzie bardzo dynamiczna. Do upałów dołączą wkrótce burze, lokalnie gwałtowne oraz połączone z gradobiciami, ulewami i wichurami.

Polska jest w zasięgu wyżu, nadal napływa gorące, zwrotnikowe powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1020 hPa i będzie spadać.

Reklama

W piątek żar będzie lał się z nieba w całym kraju, a temperatura wzrośnie do niebezpiecznej wartości 37 stopni Celsjusza. Tak gorąco ma być w Zielonej Górze. W pozostałych regionach na chłód i rześkie powietrze też nie ma co liczyć. Na termometrach zobaczymy od 32 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 36 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Słońca - od Bałtyku aż po Tatry -  mnóstwo. Dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południowym-wschodzie Polski niewykluczone są burze, lokalnie połączone z gradobiciami oraz ulewami i silnym wiatrem osiągającym w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę.

Sobota - jak wynika z prognoz - ma być najgorętszym dniem w tym sezonie. Temperatura wzrośnie nawet do 37-38 stopni Celsjusza. Tak upalnie ma być we Wrocławiu, Zielonej Górze oraz w Poznaniu. Mieszkańcy pozostałych regionów również będą zmagać się z uporczywi upałami. Na termometrach zobaczymy od 30 stopni Celsjusza w Szczecinie do nawet 36 stopni Celsjusza w Warszawie oraz w Łodzi. Niestety, do Polski nadciągną też burze, lokalnie gwałtowne oraz połączone miejscami z gradobiciami, ulewami oraz wichurami. Wiatr podczas wyładowań atmosferycznych może osiągać nawet do 70-80 kilometrów na godzinę. Najbardziej niespokojnie ma być na Pomorzu Zachodnim, Pomorzu Gdańskim, w Wielkopolsce oraz na Ziemi Lubuskiej. Słońca w całym kraju mnóstwo, miejscami - zwłaszcza na południu kraju - niebo będzie wręcz bezchmurne. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie w czasie burz silny i porywisty.


W niedzielę na odpoczynek od upałów nie ma co liczyć. Nieco chłodniej tylko na Pomorzu Gdańskim oraz w Szczecinie, gdzie termometry wskażą maksymalnie 25-26 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach nadal z nieba ma lać się żar. Termometry wskażą od 29 stopni Celsjusza w Poznaniu do nawet 35 stopni Celsjusza w Rzeszowie, Lublinie oraz w Warszawie. Utrzyma się małe oraz umiarkowane zachmurzenie. Słońca w każdym regionie będzie mnóstwo. Powieje na ogół słaby wiatr.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama