Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:02

06:32 18:20

21:44 14:36

10°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr E 17 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
54% normy
Jutro 16°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Zrobi się chłodniej. Pogoda na święta wielkanocne

Po dwóch bardzo ciepłych dniach, niestety, w całym kraju zrobi się znacznie chłodniej. W święta wielkanocne czekają nas opady deszczu, a w górach można spodziewać się nawet powrotu zimy i śniegu. Słońce zza chmur wyjrzy szczególnie w Poniedziałek Wielkanocny.

Taka zmiana aury - jak wyjaśnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - wynika z tego, że napływające za frontem powietrze będzie zdecydowanie chłodniejsze i przyniesie opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami, zwłaszcza w górach, nawet śniegu, dlatego w święta nie będzie już tak wiosennej pogody jak w ostatnich dniach. 

"Na szczęście zza chmur okresami pojawiać się będzie słońce, co na pewno będzie korzystnie wpływać na samopoczucie" - podkreślają synoptycy.

Pogoda w Wielką Sobotę

I tak w sobotę w całym kraju dominować będzie dynamicznie zmieniająca się pogoda z dużym zachmurzeniem, opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a w górach i wyżej położonych obszarach podgórskich również śniegu lub krupy śnieżnej, przeplatanymi okresowymi rozpogodzeniami. 

Reklama

Będzie dość chłodno, od 5 st. na krańcach północnych, do 9 st. na południowym wschodzie. W obszarach podgórskich będzie jeszcze chłodniej, od 2 do 5 st. C. Odczucie chłodu wzmagać będzie umiarkowany, nad morzem nawet dość silny wiatr, który w całym kraju będzie porywisty.

Niedziela Wielkanocna

Z kolei Wielkanoc przywita mieszkańców obszarów podgórskich iście zimową pogodą, ponieważ w ciągu nocy opady śniegu w połączeniu z ujemną temperaturą spowodują utworzenie się tam niewielkiej pokrywy śnieżnej. W całym kraju rano będzie chłodno. W ciągu dnia na zachodzie i północy Polski na niebie pojawi się słońce. W południowo-wschodniej połowie kraju przeważać będzie zachmurzenie duże i miejscami pojawią się opady deszczu, a w górach i obszarach podgórskich również deszczu ze śniegiem. 

Będzie nieco cieplej - od 7 st. na północnym wschodzie, do 11 st. na zachodzie. W obszarach podgórskich od 3 st. do 6 st. 

Wiatr osłabnie i będzie słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków zachodnich.

Poniedziałek Wielkanocny

W Poniedziałek Wielkanocny będzie już lepsza pogoda. Z prognoz wynika, że przeważać będzie pogodne niebo, jedynie na wschodzie kraju prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam miejscami mogą pojawiać się przelotne opady deszczu. 

Temperatura maksymalna wzrośnie do bardziej wiosennych wartości i wyniesie od 7 st. na krańcach południowo-wschodnich, do 14 st. na zachodzie. 

Ponownie nieco wzmoże się wiatr, który będzie umiarkowany, a na Pomorzu nawet dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy