Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:55

04:31 20:52

12:44 23:35

20°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr S 18 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
50% normy
pm 10
29% normy
Jutro 26°C 16°C
Poniedziałek 30°C 17°C

Żółto w trzech województwach: Uwaga na burze i ulewy

Szykuje się niespokojny dzień, wypełniony ulewami i burzami. Przez nasz kraj przetoczy się front atmosferyczny, który przyniesie wiele nieprzyjemnych zjawisk. Pewien region szczególnie mocno odczuje pogorszenie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru oraz intensywnego deszczu z burzami. Sprawdź, w której części Polski warunki we wtorek będą najgorsze.

Przez nasz kraj w ciągu dnia z zachodu na wschód przejdzie chłodny front atmosferyczny, niosący ze sobą mało przyjazną pogodę. Musimy się liczyć z opadami deszczu w wielu miejscach, a lokalnie również z burzami oraz z silnym wiatrem. Pojawiły się też ostrzeżenia meteorologiczne.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Ulewny wtorek

Rano na zachodzie kraju pogoda robi się spokojniejsza i wraz z wędrówką frontu na wschód na tym obszarze zanikają deszcze, chociaż zachmurzenie pozostaje umiarkowane. Z kolei w centrum i na wschodzie Polski chmur będzie przybywać, a miejscami będzie padał deszcz i nie zabraknie burz.

Zobacz: Czy druga połowa września przyniesie nam babie lato? Sprawdź prognozę 16-dniową

Synoptycy prognozują, że suma opadów może wynieść od 10 do 20 mm, a lokalnie podczas burz na południowym wschodzie do 25 mm. W trakcie burz wiatr w porywach może osiągać prędkość do 60 km/h, do 55 km/h na Przedgórzu Sudeckim, do 65 km/h na wybrzeżu, do 75 km/h na Pogórzu Karpackim oraz do 90 km/h w Karpatach.

W ciągu dnia temperatury wyniosą od 19 stopni Celsjusza nad morzem i na terenach podgórskich i lokalnie na Lubelszczyźnie do 25 st. C na Podlasiu.

Alerty IMGW dla południa kraju

Pojawiły się ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru oraz silnego deszczu z burzami. Mocnych podmuchów wiatru należy się spodziewać w południowej części województwa podkarpackiego, w powiatach: bieszczadzkim, leskim, sanockim, krośnieńskim, jasielskim.

Sprawdź też: Czy złota polska jesień jest możliwa? Znamy prognozy

Alerty dotyczące silnego deszczu z burzami wydano dla województwa śląskiego oraz w większości małopolskiego.

Jesienne warunki

Ponieważ z zachodu na wschód przez Polskę przechodzi front atmosferyczny niosący wiele nieprzyjemnych zjawisk, to musimy się liczyć z niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi w całym kraju.

Wieczorem, z wyjątkiem krańców wschodnich i południowo-wschodnich niekorzystna biotropia pogody osłabnie do obojętnej.

***

Czytaj także: 

Wybory 2023. Tak wypełnisz kartę wyborczą, by głos był ważny

Jak głosować poza miejscem zameldowania? Masz czas do 12 października 

Jak zagłosować za granicą? Nie wszędzie wystarczy dowód osobisty 

Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców. Bez tego nie oddasz głosu 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | alerty IMGW | ulewy | burze nad Polską | deszcz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama