Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:53

07:21 15:27

02:39 14:47

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SW 17 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
23% normy
Jutro 4°C 3°C
Czwartek 5°C -2°C

Znów niespokojnie nad Polską. IMGW: Burze z gradem w dwóch regionach

Burze z gradem występują obecnie na Podlasiu i Lubelszczyźnie - podało w poniedziałek wieczorem (8 czerwca) IMGW. Alert obejmuje także woj. mazowieckie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie i wschodnią część Warmii i Mazur. Tam również należy spodziewać się burz z gradem.

Jak informuje IMGW, na wskazanym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do nawet 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami może padać również grad.

Jest to ostrzeżenie pierwszego stopnia. Oznacza to, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie. 

W niedzielę nad Polską przeszły gwałtowne nawałnice, którym towarzyszyły ulewy i silny wiatr. Strażacy interweniowali najwięcej na Podkarpaciu i w województwie opolskim. W Zarębicach (woj. śląskie) zerwany dach przygniótł jedną osobę. Potężna ulewa z gradem wielkości kurzych jajek przeszła też nad powiatem tomaszowskim w województwie łódzkim.

Reklama


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne