Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:25

05:24 19:44

17:07 04:45

3°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr N 20 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
30% normy
pm 10
18% normy
Jutro 6°C 0°C
Wtorek 11°C 5°C

Znamy pogodowy schemat na święta. Zadziwiające temperatury

Pogoda na Wielkanoc robi się coraz bardziej przyjazna. Niektóre z prognoz mówią, że termometry mogą nam pokazać nawet 24 stopnie Celsjusza. Chociaż wygląda na to, że będzie ciepło, to może się też pojawić słaby deszcz, jednak raczej w drugiej połowie Świąt. Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2024.

Zbliżające się załamanie pogody może budzić niepokój o to, jak ukształtuje się pogoda na święta. Na szczęście mamy dobre informacje. Kolejne modele pogodowe potwierdzają rysującą się prawidłowość. Wygląda na to, że aura na Wielkanoc może nam bardzo przypaść do gustu. Przełom marca i kwietna może być wyjątkowo ciepły.

Reklama

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Pogoda na Wielkanoc 2024: Może być naprawdę ciepło

Według bardziej optymistycznego modelu ECMWF, który opublikowało Centrum Modelowania Meteorologicznego, końcówka marca może być wyjątkowo ciepła. Mało tego: według najnowszej prognozy w ostatni weekend marca w całej Polsce w ciągu dnia temperatury mogą przekraczać 20 stopni Celsjusza, a na południu i zachodzie sięgać nawet 24 st. C.

Jeśli te przewidywania się potwierdzą, to Niedziela Wielkanocna - wypadająca w tym roku 31 marca - będzie bardzo ciepła. Poniedziałek Wielkanocny może być nieco chłodniejszy, jednak wtedy również powinniśmy cieszyć się dosyć wysokimi temperaturami.

Kolejne prognozy publikowane przez IMGW wskazują, że pierwszy tydzień kwietnia również będzie wyraźnie cieplejszy niż zazwyczaj: na wschodzie i południu nawet o ponad 4 stopnie Celsjusza.

Inny model pogodowy, GFS, jest nieco bardziej zachowawczy, jednak i on wyraźnie wskazuje, że Wielkanoc w 2024 roku będzie ciepła.

Według tej prognozy numerycznej podczas świąt temperatury w większości kraju wyniosą od 15 do 19 stopni Celsjusza.

Wielkanoc 2024 z deszczową opcją

Chociaż wiele wskazuje na to, że Święta Wielkanocne mogą być ciepłe i spokojne, to nie oznacza to, że będzie całkowicie sucho. O ile w Niedzielę Wielkanocną raczej nie powinniśmy się spodziewać nieprzyjemnych niespodzianek, to dzień później może trochę pokropić.

Nie można wykluczyć, że w Lany Poniedziałek pojawią się słabe opady deszczu, jednak raczej nie powinniśmy się ich obawiać. Nieco mocniej może padać na południowym zachodzie oraz na północnym wschodzie kraju.

Pamiętajmy, że wciąż są to prognozy długoterminowe, więc trzeba do nich podchodzić ostrożnie. Tego typu projekcje obarczone są dużym ryzykiem błędu. Specjaliści z IMGW podkreślają, że od Wielkiego Piątku sprawdzalność dostępnych obecnie prognoz może być mniejsza niż 50 proc.

***

Przeczytaj również nasz raport specjalny: Wybory samorządowe 2024.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy