Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:03

04:14 21:00

18:51 01:56

25°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 25°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr NW 20 km/h
23
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
55% normy
pm 10
31% normy
Jutro 23°C 12°C
Piątek 28°C 18°C

Zmiana sytuacji na rzekach. Sucho jednak nie będzie

Wreszcie odpoczniemy od nawałnic, które w ostatnich dniach spowodowały wiele szkód na południu kraju. W środę wciąż w wielu miejscach będzie padać deszcz i nie zabraknie burz, jednak rzeki nie będą już tak groźne jak wcześniej. Stan alarmowy notuje się tylko w dwóch stacjach hydrologicznych. Sprawdź prognozę pogody na środę.

Po ulewnym początku tygodnia, gdy wiele miast zmagało się z potężnymi opadami i podtopieniami środa przyniesie uspokojenie sytuacji. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej sytuacja na rzekach stopniowo się stabilizuje.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda się powoli uspokaja

Dzień będzie pochmurny, zwłaszcza po południu i wieczorem. W wielu miejscach kraju będziemy musieli liczyć się z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami - szczególnie w drugiej połowie dnia. Suma opadów może wynieść od 10 do 15 mm. Miejscami burze mogą przynieść gradobicie.

Według synoptyków najspokojniej będzie w centrum Polski - tam w ciągu dnia nie powinno padać.

Temperatury będą zbliżone do tych z poprzednich dni i wyniosą od 20-21 st. C na północnym zachodzie do 25-26 stopni lokalnie w centrum Polski. Najchłodniej będzie nad morzem oraz na terenach podgórskich: od 18 do 20 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, choć w trakcie burz miejscami może być porywisty i osiągać wówczas prędkość do 65 km/h. Wysoko w Sudetach porywy mogą osiągać prędkość do 75 km/h.

Stany alarmowe przekroczone w dwóch miejscach

Według IMGW fale wezbraniowe na Odrze i Wiśle w kolejnych dniach będą się przemieszczać w dół zlewni. Miejscami może to więc powodować wzrost stanu wody, więc warto zachować czujność.

W środę rano stan alarmowy odnotowano na stacjach hydrologicznych: w Jawiszowicach stan ten wyniósł 691 cm, zaś na stacji Odolanów było to 140 cm (stan na godz. 5:00).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | stan alarmowy | burze nad Polską
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy