Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:58

06:32 18:20

21:44 14:36

10°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr E 17 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
54% normy
Jutro 16°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Złota polska jesień w pełni. Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz częściowo Europa Południowa są w zasięgu niżów znad północnej Afryki i Morza Norweskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują rozległe wyże z centrami nad Atlantykiem i północną Ukrainą. Polska nadal jest na skraju wyżu znad Ukrainy, w ciepłym powietrzu napływającym z południa.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1009 hPa i będzie nieznacznie spadać.

W środę zachmurzenie małe, miejscami wzrastające do umiarkowanego, a na Śląsku Górnym i Opolskim, we wschodnich Sudetach, a pod wieczór również w centrum okresami duże i tam możliwe słabe opady deszczu.

Temperatury utrzymywać się będą na poziomie 20-21 st. Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie na Podlasiu, gdzie termometry wskażą maksymalnie 19 st.

Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Reklama

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, w pasie od Śląska Górnego i Opolskiego przez wschodnią Wielkopolskę i Ziemię Łódzką po Kujawy i Pomorze Wschodnie okresami duże, na odcinku od Śląska po Kujawy okresami słabe opady deszczu. Miejscami mgła ograniczająca widzialność na wschodzie i zachodzie kraju do 200 m, na północy do 500 m. Temperatura minimalna od 3 st. do 5 st. na wschodzie i w miejscowościach podgórskich, 8 st. w centrum do 10 st. na Ziemi Lubuskiej, na wybrzeżu miejscami 12 st. W kotlinach karpackich lokalnie temperatura około 0 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

CZWARTEK

W czwartek słonecznie w całym kraju. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

Najchłodniej w województwie zachodniopomorskim, gdzie termometry pokażą maksymalnie 17 st. Najcieplej - nawet 20 st. w województwach: kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim. Na pozostałym obszarze kraju temperatury wahać się będą od 18 dio 19 st. Celsjusza.

Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowy, skręcający na południowo-zachodni i zachodni.

W następne dni będzie jednak coraz chłodniej. 


PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne