Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:12

04:14 20:58

07:30 00:14

21°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 22°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr N 20 km/h
2
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
5% normy
pm 10
4% normy
Jutro 24°C 13°C
Środa 24°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

"Zimna Zośka" w tym roku bez przymrozków

W nocy z soboty na niedzielę, czyli w "zimną Zośkę" nie będzie przymrozków, temperatura w kraju będzie wynosić od 6 do 11 st. C. - przekazał rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

Reklama

Synoptyk IMGW powiedział, że burze, które w sobotę wieczorem występują nad Polską, będą trwały jeszcze w nocy z soboty na niedzielę, szczególnie w Polsce zachodniej i południowo-zachodniej.

Reklama

- Burze w tym momencie są dosyć niebezpieczne, bo pada podczas nich do 15 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru sięgają 70 km/h. Burze będą zanikały około godz. 21, potem będą przeradzały się w opady deszczu i finalnie zanikały, więc sytuacja będzie się stabilizowała - przekazał Walijewski.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Alert dla trzech województw

Synoptyk podkreślił, że w związku z burzami wydane jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia, które obejmuje województwa: dolnośląskie, lubuskie oraz wielkopolskie. - Ale burze występują też w woj. zachodniopomorskim i przemieszczają się na północny wschód - zaznaczył synoptyk IMGW.

Walijewski dodał, że w wyniku intensywnych opadów deszczu mogą lokalnie pojawić się wezbrania potoków i rzek oraz zostać przekroczone stany ostrzegawcze.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

"Raczej 'ciepła Zośka'"

Synoptyk IMGW powiedział, że w nocy z soboty na niedzielę, czyli w "zimną Zośkę" nie będzie przymrozków.

- Tę 'zimną Zośkę" na szczęścia w tym roku można raczej nazwać "ciepłą Zośką", ponieważ temperatura minimalna dzisiaj w nocy będzie wynosić od 6 do 11 st. C. Ta "zimna Zośka" była raczej na początku maja, a teraz już zdecydowanie się ociepliło i mrozów w najbliższym czasie nie widać - powiedział Walijewski. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama