Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:17

04:24 20:57

13:21 00:30

13°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
4
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
9% normy
pm 10
7% normy
Jutro 21°C 12°C
Sobota 22°C 12°C

"Zimna Zośka" daje o sobie znać. IMGW ostrzega przed przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje, że w najbliższym czasie przypomni o sobie tzw. zimna Zośka. Mieszkańcy północnych i północno-wschodnich rejonów Polski mogą się spodziewać przymrozków - nawet -5 stopni Celsjusza.

Na noc z poniedziałku na wtorek IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia o przymrozkach dla województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, północno-wschodnich powiatów mazowieckiego i wschodnich powiatów pomorskiego.

"Zimna Zośka"

"Temperatura przy gruncie może spaść nawet do -5 stopni" - przestrzegają w mediach społecznościowych synoptycy. We wszystkich powiatach ostrzeżenia będą obowiązywać do 7 rano we wtorek. W większości miejsc mroźne powietrze będzie odczuwalne od północy, tylko w najbardziej na północ wysuniętych powiatach mróz może ścisnąć już o godz. 23:00.

Reklama

"Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 1 stopnia, przy gruncie do -5 stopni" - brzmi oficjalne ostrzeżenie.

Majowe przymrozki wpisują się w potwierdzony naukowo klimatyczny fenomen "zimnej Zośki". Po imieninach Zofii w połowie maja nadchodzą zwykle fala chłodu i ostatnie wiosenne przymrozki.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: przymrozek | zimna zośka | IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy