Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:24

07:29 16:06

23:25 11:00

0°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1030 hPa
  • Wiatr NE 9 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
33% normy
pm 10
19% normy
Jutro -1°C -2°C
Wtorek 2°C -2°C

Zima tuż tuż? Pogoda na najbliższe dni: Śnieg i zimno

Najbliższy tydzień zapowiada się dość nieprzyjemnie. Czuć już, że do Polski zbliża się zima. W kolejnych dniach będzie zimno, z opadami śniegu i śniegu z deszczem. Będzie też wiało. Miejscami do 90 km/h. Na drogach będą panować trudne warunki do jazdy.

Jak podaje IMGW na swoim profilu na Facebooku w wielu miejscach w Polsce krajobraz już jest zimowy. "Dziś, z każdą godziną opady przechodzą z deszczu w śnieg. Obecnie (godz. 11:00) w środkowej części województwa podkarpackiego - okolice Krosna pada śnieg o natężeniu umiarkowanym a okresowo silnym. Warunki drogowe pogarszają się z każdą godziną" - ostrzega IMGW.

Pogoda na początek grudnia

Czego możemy się spodziewać w kolejnych dniach? Jak prognozuje IMGW, we wtorek będzie pochmurno z opadami śniegu i śniegu z deszczem, lokalnie opadami deszczu. Maksymalna temperatura wyniesie od -1 do 4 stopni, nad morzem miejscami około 6.  Wiatr będzie południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany i porywisty, nad morzem w porywach do 80 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h. Powodował będzie zawieje śnieżne, a w górach również zamiecie. Drogi będą śliskie - ostrzega IMGW.

Reklama

W środę napłynie cieplejsze powietrze, ale nadal będzie pochmurno. Na wschodzie i północy wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie opady deszczu. Maksymalnie do 9 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. Silniej powieje na zachodzie oraz na wybrzeżu, do 80 km/h. W górach miejscami mogą wystąpić zamiecie śnieżne.

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

1 grudnia - początek meteorologicznej zimy

IMGW przypomina też, że 1 grudnia rozpoczynamy meteorologiczną zimę.

W czwartek przeważać będzie duże zachmurzenie z opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem. W całym kraju temperatura dodatnia, maksymalnie od 1 do 6 stopni. Na Pomorzu porywy do 90 km/h.

W piątek ponownie napłynie chłodniejsze powietrze, lokalnie pojawią się opady śniegu lub śniegu z deszczem, na Podkarpaciu przejściowo opady śniegu o natężeniu umiarkowanym. Rano miejscami niewielki przymrozek, w dzień do 4 stopni na południu kraju. Na Pomorzu południowo-zachodni wiatr w porywach do 60 km/h.

Koniec tygodnia przyniesie opady śniegu. Najchłodniej będzie na Podhalu, tam spadki temperatury nawet do -10 stopni, w dzień maksymalnie od -1 do 3.


Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: zima | śnieg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy