Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:28

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr E 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Zima sparaliżowała Europę

Międzynarodowe lotnisko we Frankfurcie nad Menem w poniedziałek rano odwołało 170 lotów, a wiele połączeń przekierowało do innych portów lotniczych z powodu opadów śniegu. Śnieg sparaliżował również ruch na austriackich autostradach. Synoptycy przewidują, że warunki pogodowe poprawią się koło południa.

​Zakłócenia na lotnisku we Frankfurcie nad Menem wystąpiły nie tylko w połączeniach krajowych, m.in. z Berlinem, Hamburgiem i Monachium, ale także na trasach międzynarodowych, w tym do Wiednia, Dublina i Warszawy. Jak pisze agencja dpa, chwilowo uziemieni pasażerowie zachowywali spokój.

Reklama

Ponadto należy się nadal liczyć z zakłóceniami w lotach obsługiwanych przez linie Delta i Lufthansa między Frankfurtem a Stanami Zjednoczonymi. Powodem jest awaria energetyczna na lotnisku w Atlancie w stanie Georgia, gdzie dopiero po kilkunastu godzinach udało się przywrócić dostawy prądu. Tamtejszy port lotniczy jest w ścisłej światowej czołówce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i stanowi ważny węzeł komunikacyjny.

Tymczasem autostrada A1, na odcinku Linz-St Poelten, w kierunku Wiednia z powodów opadu śniegu była nieprzejezdna. Tysiące kierowców utknęło w samochodach od godziny około pierwszej w nocy.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama