Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:04

06:19 17:17

22:32 08:56

7°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1031 hPa
  • Wiatr W 26 km/h
51
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
124% normy
pm 10
87% normy
Jutro 10°C 3°C
Czwartek 8°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Zima powoli żegna się z Polską

Synoptycy wiedzą już, kiedy do Polski przyjdzie wiosna. Z Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że zimowa aura potrwa do niedzieli. Najgorzej będzie dziś w nocy i jutro.

Jak powiedziała Maria Waliniowska z IMGW, w ciągu doby w niektórych regionach kraju spadnie jeszcze kilkanaście centymetrów śniegu. Opady będą występowały na Pomorzu, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu, na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Tam może spaść nawet do dziesięciu centymetrów świeżego puchu. W innych regionach synoptycy przewidują niewielkie i przelotne opady śniegu.

Reklama

W sobotę i niedzielę opady spodziewane są tylko na krańcach północno - wschodnich. Na pozostałym obszarze kraju pochmurno, ale sucho.

Od poniedziałku zmiana pogody. W ciągu dnia zacznie się robić coraz cieplej. Pokaże się także słońce. Prawdziwa wiosna przyjdzie jednak w połowie tygodnia. Wiatr zmieni kierunek z północno-zachodniego na południowo-wschodni i południowy. Środa przyniesie dużo słońca w prawie całej Polsce. Tego dnia na Suwalszczyźnie będą 3 stopnie powyżej zera, a na Dolnym Śląsku nawet 11. W środku kraju od 4 do 6 stopni.

Zdaniem synoptyków, w drugiej połowie przyszłego tygodnia temperatura może przekroczyć nawet 18 stopni.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama