Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:51

06:19 17:17

22:32 08:56

6°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1031 hPa
  • Wiatr W 30 km/h
51
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
124% normy
pm 10
87% normy
Jutro 10°C 3°C
Czwartek 8°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Zima nie odpuści prędko

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, opady śniegu i temperatura maksymalna od 1 do 3 st. Celsjusza - takie są prognozy na najbliższe dni. Według synoptyków, w środę miejscami spadnie nawet od 5 cm do 10 cm śniegu, a silny wiatr może powodować lokalne zawieje i zamiecie śnieżne. W kolejnych dniach na poprawę aury raczej nie ma co liczyć. Zima raczej nie opuści nas do końca tygodnia.

Jak informuje IMGW, Polska północno-zachodnia oraz centralna znajduje się pod wpływem klina wyżowego, na pozostałym obszarze kraju pogodę kształtować będą niże z rejonu Morza Białego oraz Morza Tyrreńskiego. Z zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na północnym wschodzie Polski słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna na ogół od 1 do 3 st. C, tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie cieplej, od 3 do 5 st. C. Wiatr słaby, zmienny, przeważnie z kierunków północnych.

W nocy od -7 do -3 st. Celsjusza

W nocy w południowej połowie Polski zachmurzenie duże i całkowite, początkowo miejscami większe przejaśnienia. Miejscami, zwłaszcza w Karpatach, Kotlinie Sandomierskiej i na Wyżynie Lubelskiej opady śniegu. W północnej połowie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna od -7 do -3 st. C, jedynie na wybrzeżu oraz na południowym wschodzie -2 st. C, -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W środę na zachodzie, w centrum i na północy Polski zachmurzenie duże, gdzieniegdzie większe przejaśnienia, miejscami opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem, a na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie w deszcz ze śniegiem i deszcz.

Miejscami spadnie od 5 cm do 10 cm śniegu

Na obszarze od Śląska Górnego i Opolskiego przez centrum kraju po Mazowsze, Podlasie i Polesie miejscami spadnie od 5 cm do 10 cm śniegu.

Temperatura maksymalna od 1 do 3 st C, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie od 3 do 5 st. C. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany i dość silny, porywisty.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 3 st C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane, nad ranem wzrastające stopniowo do dużego. Temperatura minimalna -4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Wiatr może powodować zawieje śnieżne

W środę w stolicy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Od około południa opady deszczu ze śniegiem, przechodzące w śnieg. Opady okresami mogą być umiarkowanej intensywności. Do wieczora przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej od 2 do 4 cm. Wiatr umiarkowany, porywisty, może powodować zawieje śnieżne.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

PAP/RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL