Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:01

07:12 17:28

13:10 20:37

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr SSW 9 km/h
37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
88% normy
pm 10
61% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Zginął mężczyzna przywalony drzewem. Ostrzeżenie przed kolejnymi burzami

W niedzielę (6 września) do południa możliwe będą burze z gradem m.in. w województwach: świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim - poinformowało w niedzielę nad ranem IMGW. Tymczasem minionej doby strażacy interweniowali w całym kraju w związku z burzami 591 razy. Zginęła jedna osoba przywalona drzewem, dwie zostały ranne.

Jak podał Instytut, burze mogą występować w woj. śląskim - w powiecie żywieckim, a w woj. małopolskim - w powiatach: bocheńskim, brzeskim, dąbrowskim, krakowskim, limanowskim, miechowskim, myślenickim, nowosądeckim, nowotarskim, w Nowym Sączu, powiecie proszowickim, suskim, tarnowskim, tatrzańskim, wadowickim i wielickim.

Reklama

Według IMGW ostrzeżenia przed burzą ogłoszono także dla: woj. świętokrzyskiego w powiatach: buskim, kazimierskim, opatowskim, ostrowieckim, pińczowskim, sandomierskim i staszowskim oraz województwa podkarpackiego w powiatach: dębickim, kolbuszowskim, mieleckim, stalowowolskim i tarnobrzeskim.

Tragiczne skutki burz

Minionej doby strażacy interweniowali w całym kraju w związku z burzami 591 razy, z czego najwięcej - 253 razy - na Dolnym Śląsku; zginęła jedna osoba, dwie zostały ranne - poinformował w niedzielę rano rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Według Batorskiego, było też 87 interwencji na Mazowszu i 73 - na Opolszczyźnie.

Jak poinformował Batorski, wieczorem na Mazowszu nawałnica doprowadziła do tragedii; w miejscowości Baniocha w powiecie piaseczyńskim na samochód spadło drzewo, w wyniku czego zginął mężczyzna.

To nie była trąba powietrzna

Ponadto, powiedział Batorski, w trakcie burz dwie osoby ucierpiały w wyniku wypadków na drodze na Dolnym Śląsku na wysokości Kobierzyc, gdy na ich samochody spadły konary. Jak podkreślił rzecznik, poszkodowani odnieśli niewielkie obrażenia.

Batorski podał ponadto, że w miejscowościach Deksyty i Weskajmy na Mazurach silny porywisty wiatr - a nie trąba powietrzna, jak dotąd informowano - uszkodził kilkanaście dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

Poinformował, że od północy sytuacja w kraju "uspokajała się" i od tego czasu strażacy wyjeżdżali 12 razy. "IMGW informuje jednak, że jest drugi stopień zagrożenia wezbraniami wód na Opolszczyźnie i na Śląsku" - dodał Batorski.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje