Reklama

Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:05

07:12 17:28

00:14 15:23

9°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 8°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr SE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

69
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
196% normy
pm 10
146% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

​Zamarzły mazurskie jeziora. Nadbałtyckie plaże skute lodem

W nocy z niedzieli na poniedziałek zamarzły mazurskie jeziora od Mamr, przez Niegocin po Mikołajskie. Zamarznięte jest także największe polskie jezioro - Śniardwy. Ratownicy podkreślają, że lód na wszystkich jeziorach jest zbyt cienki, by nań wchodzić.

Dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) Marek Banaszkiewicz poinformował w poniedziałek PAP, że nocny mróz doszczętnie skuł tafle mazurskich jezior na szlaku od Mamr na północy, przez Niegocin, po jezioro Mikołajskie. "Wczoraj były jeszcze widoczne w oddali plamy, co świadczyło o tym, że miejscami lodu nie było, albo był bardzo cienki. Dziś całe jezioro jest pokryte lodem" - powiedział Banaszkiewicz i dodał, że w portach lodowa tafla jest znacznie grubsza, niż w znacznym oddaleniu od brzegu. "O wędkowaniu, czy ślizganiu się po jeziorze nie można jeszcze mówić, lód jest zbyt cienki" - podkreślił.

Reklama

Ostatnie mroźne dni skuły lodem także największe polskie jezioro - Śniardwy. Ratownicy z Mazurskiej Służby Ratowniczej w Okartowie powiedzieli PAP, że tafla lodu ma na razie 4-5 cm. grubości, a to dużo za mało, by na nią wchodzić i bezpiecznie się po niej poruszać.

W poniedziałek rano w Giżycku było minus 11 stopni Celsjusza, ale w ostatnich dniach temperatura spadała do minus 14 - 18 stopni. Zamarzaniu jezior sprzyja nie tylko tęgi mróz, ale i brak wiatru.

Mazurscy ratownicy są przygotowaniu do niesienia pomocy na skutych lodem jeziorach - poruszają się po nich poduszkowcami.

Skute lodem są też nadbałtyckie plaże. Prezentujemy zdjęcia przesłane nam przez czytelnika Ibolya:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje