Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:16

06:19 18:39

18:59 05:07

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NNW 17 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
18% normy
Jutro 14°C 7°C
Środa 14°C 5°C

Załamanie pogody. W weekend chłodno i deszczowo

W najbliższy weekend czeka nas załamanie pogody. Po fali upałów nad Polskę nadciągają burze. Meteorolodzy przewidują, że nastąpi gwałtowny spadek temperatury. W niektórych regionach temperatura sięgnie zaledwie 15 stopni Celsjusza.

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat w związku ze zbliżającym się załamaniem pogody.  

"Gwałtowne burze przejdą przez Polskę w piątek i w nocy z piątku na sobotę. Od soboty duże ochłodzenie. Temperatura niemal w całym kraju spadnie o około 10 stopni Celsjusza. Poprawa pogody możliwa dopiero od poniedziałku" - informuje IMGW.

Pierwszych burz należy spodziewać się już dziś w nocy. Chłodny front atmosferyczny nadejdzie nad zachodnią część Polski. Mieszkańcy tych regionów powinni przygotować się na opady deszczu i burze. Następnie strefa frontowa powoli będzie się przesuwać w głąb kraju - informuje IMGW. 

Reklama

Piątek, 24 sierpnia

W piątek na południu, wschodzie i w centralnej Polsce temperatura w ciągu dnia wyniesie od 29 do 31 stopni Celsjusza. Na północy i w regionach zachodnich nieco mniej - od 25 do 27 stopni.

Jak informuje IMGW, to właśnie w piątek i w nocy z piątku na sobotę należy spodziewać się najgroźniejszych wyładowań atmosferycznych. 

"W tym okresie niemal w całej Polsce wystąpią burze, najgwałtowniejsze w strefie zbieżności, zwanej również 'rózgą burzową'. W ciągu dnia strefa ta przebiegać będzie od Pomorza Wschodniego i Warmię, przez centrum, po Śląsk i Małopolskę, a w nocy przemieści się na wschód" - czytamy w komunikacie IMGW.

Burzom będą towarzyszyć ulewne deszcze, grad oraz bardzo silne podmuchy wiatru.

Sobota, 25 sierpnia

W sobotę najcieplej będzie na południu i wschodzie kraju. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu termometry pokażą od 26 do 29 stopni, a na Podlasiu - 24 stopnie. Mieszkańcy tych regionów powinni jednak spodziewać się burz wraz z ulewnymi opadami deszczu.

Na pozostałym obszarze duże zachmurzenia, przelotne opady oraz znaczny spadek temperatury. W województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim i śląskim termometry pokażą około 18-19 stopni Celsjusza.

Niedziela, 26 sierpnia

Niedziela będzie chłodna i deszczowa. W całym kraju duże zachmurzenia, mogą również przejść burze.

Na południu oraz w centralnej i wschodniej Polsce zaledwie od 15 do 17 stopni Celsjusza. Nieco cieplej na północy i zachodzie kraju - tam temperatura będzie oscylować wokół 18-20 stopni.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama