Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:01

06:17 18:41

08:36 19:55

7°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
31% normy
Jutro 20°C 6°C
Poniedziałek 22°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Załamanie pogody w Polsce. Deszcz i wiatr

Potwierdzają się wczorajsze ostrzeżenia IMGW - niedziela przyniosła załamanie pogody. We znaki daje nam się głównie silny wiatr osiągający w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę, duże zachmurzenie i opady śniegu połączonego z deszczem oraz samego deszczu

Deszcz lub deszcz ze śniegiem pada w zasadzie w całym kraju. Ze zmiany pogody cieszą się zwłaszcza w Zakopanem, gdzie wreszcie spadł śnieg. Obecnie na Kasprowym Wierchu leży 26 cm śniegu, a termometry na szczycie wskazują minus 10 stopni C.

Na niewielkie przejaśnienia mogą dziś liczyć jedynie mieszkańcy zachodniej Polski.

Reklama

Mimo nienastrajającej na spacery aury wciąż jest stosunkowo ciepło. Najzimniej - tradycyjnie - na tzw. ścianie wschodniej - 1 stopień Celsjusza. Najcieplej w centrum i na południowym zachodzie - do 5 stopni Celsjusza. 

Jak podaje w komunikacie IMGW, w związku z silnym wiatrem oraz wysokim poziomem wody w Bałtyku, na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego spodziewany jest stopniowy wzrost poziomu morza do strefy stanów ostrzegawczych na wybrzeżu zachodnim, powyżej stanów ostrzegawczych na wybrzeżu wschodnim, lokalnie do stanów alarmowych. Wysokie poziomy będą utrzymywać się aż do poniedziałku.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | śnieg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama