Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 23:35

7:33 15:24

9:1117:22

6°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 4°C
 • Ciśnienie 995 hPa
 • Wiatr WSW 11 km/h
 • Dla biegaczy
  2
  Bardzo złe

  Bardzo zła pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  1
  Łamie w kościaciach

  Fatalna pogoda dla osób z chorobą reumatyczną

 • Dla astmatyków
  8
  Dobre

  Dobre warunki dla astmatyków

47
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
114% normy
pm 10
83% normy
Jutro 5°C -1°C
Wtorek 3°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Załamanie pogody. Silny wiatr i deszcz

W wielu regionach Polski noc z piątku na sobotę nie była spokojna. Wiał silny wiatr i intensywnie padał deszcz. W związku z przechodzącym przez kraj frontem atmosferycznym, od piątku do soboty rano, strażacy interweniowali prawie tysiąc razy. Jedna osoba została poszkodowana.

Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak poinformował o ok. 970 interwencjach podjętych przez strażaków od piątku do soboty rano.

Reklama

Najwięcej, ok. 420 interwencji miało miejsce w woj. zachodniopomorskim oraz w woj. wielkopolskim - blisko 180. Jak podał rzecznik PSP, większość akcji związana była z usuwaniem z dróg i szlaków kolejowych drzew połamanych i powalonych przez wiatr.


Wielu odbiorców bez prądu

Zgodnie ze stanem na godz. 6 bez prądu jest ok. 8 tys. odbiorców - najwięcej gospodarstw w województwach: podkarpackim (ok. 4,9 tys.), zachodniopomorskim (ok. 1,4 tys.), wielkopolskim (ok. 900), łódzkim (ok. 650) oraz kujawsko-pomorskim (ok. 90).

Powołując się na informacje Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Frątczak podkreślił, że w szczytowym okresie bez prądu pozostawało ok. 43 tys. odbiorców, w tym najwięcej w Łódzkiem - 26 tys., w Kujawsko-Pomorskiem - 8,5 tys. oraz w Wielkopolsce - 5 tys.

Najtrudniejsza sytuacja w Zachodniopomorskiem

"Największe nasilenie wyjazdów było do godziny 1.00. Głównie interweniowaliśmy w sprawie wiatrołomów. Zgłoszenia były z całego województwa. W 2-3 miejscach poderwało dachy na stodołach" - powiedział PAP dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Zaznaczył, że nie było większych strat materialnych."Na szczęście nikomu nic się nie stało" - dodał.

Powalone drzewo przygniotło motocyklistę

W związku z nawałnicami ranny został motocyklista przygnieciony przez powalone drzewo w miejscowości Dębczyno w powiecie białogardzkim (woj. zachodniopomorskie).   

Z kolei w Lęborku na Pomorzu powalone drzewo zerwało linię trakcyjną Szybkiej Kolei Miejskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama