Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:48

07:11 16:27

15:39 08:16

-2°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -8°C
  • Ciśnienie 1028 hPa
  • Wiatr NNW 18 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
16% normy
pm 10
10% normy
Jutro -1°C -8°C
Poniedziałek 0°C -5°C

Zakopane po halnym: "To była przerażająca noc"

To była Sodoma i Gomora po prostu. Baliśmy się wychodzić, żeby nie dostać drzewem w głowę - relacjonuje mieszkanka Zakopanego po przejściu halnego. Prędkość wiatru dochodziła nawet do 180 km/h.

Teraz siła wiatru już zmalała. Trwa sprzątanie. Mieszkańcy relacjonują, że noc ze środy na czwartek była przerażająca.

Jak informuje radio RMF FM, w Zakopanem, które szczególnie ucierpiało w czasie wichury, cały czas trwa liczenie strat. W nocy wiatr halny wreszcie przestał wiać. Pada natomiast deszcz, a to zła wiadomość dla kilkudziesięciu mieszkańców, którym wichura uszkodziła domy.

Po dwóch dobach usunięto w mieście prawie wszystkie awarie energetyczne. Prądu nie ma wciąż około pół tysiąca mieszkańców.

Reklama


W nocy zakopiańscy strażacy mogli odpocząć po najbardziej pracowitych świętach w ich 120-letniej historii. W Boże Narodzenie interweniowali ponad 250 razy. Rozłożyli m.in. 120 plandek na ponad 50 uszkodzonych budynkach.

Sprzątanie po halnym potrwa na Podhalu jeszcze wiele dni. W Tatrach wichura powaliła tysiące drzew. Wiele schronisk jest odciętych od świata. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego odradzają wychodzenie w góry.
Agencja TVN/-x-news
Dowiedz się więcej na temat: Zakopane | halny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy