Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:41

6:46 16:55

8:0219:49

0°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna -1°C
 • Ciśnienie 1022 hPa
 • Wiatr W 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

68
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zanieczyszczone
pm 2.5
191% normy
pm 10
159% normy
Jutro 1°C -4°C
Wtorek 1°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Zachodniopomorskie: Stany alarmowe na Odrze przekroczone

Stany alarmowe są przekroczone w poniedziałek na wszystkich wodowskazach od Gryfina w dół rzeki Odry oraz na Zalewie Szczecińskim. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie zdecydował o zamknięciu Odry dla żeglugi.

Po południu przez niesprzyjające warunki pogodowe stany alarmowe na Odrze przekroczone były na wodowskazach w: Gryfinie (o 27 centymetrów), szczecińskich Podjuchach (o 18 centymetrów) i na Moście Długim w Szczecinie (o 17 centymetrów).

Stany alarmowe utrzymują się od kilku godzin mniej więcej na tym samym poziomie - wynika z informacji przekazanych przez dyżurnego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Północno-zachodni wiatr powoduje, że woda wpychana jest z powrotem do rzek i nie może ujść do morza. 

Reklama

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie zamknął w poniedziałek dla żeglugi rzeki Odrę od jazu w Widuchowej do granicy z wewnętrznymi wodami morskimi oraz Regalicę - od przekopu Klucz Ustowo do ujścia jeziora Dąbie.

Burmistrz Polic ogłosił w poniedziałek alarm przeciwpowodziowy na obszarze gminy. Obowiązuje do odwołania.

Z powodu przekroczenia stanu alarmowego na wodowskazie w Gryfinie zamknięta dla ruchu jest droga wojewódzka nr 120 Gryfino-Mescherin.

W Świnoujściu przez wysoki stan wody w poniedziałek przez kilka godzin nie działała przeprawa promowa Karsibór. Po południu przywrócono tam ruch.

Kacper Reszczyński

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama