Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:33

04:22 20:58

21:34 04:14

18°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 7 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
91% normy
pm 10
60% normy
Jutro 25°C 13°C
Wtorek 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Zachodniopomorskie: Stany alarmowe na Odrze przekroczone

Stany alarmowe są przekroczone w poniedziałek na wszystkich wodowskazach od Gryfina w dół rzeki Odry oraz na Zalewie Szczecińskim. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie zdecydował o zamknięciu Odry dla żeglugi.

Po południu przez niesprzyjające warunki pogodowe stany alarmowe na Odrze przekroczone były na wodowskazach w: Gryfinie (o 27 centymetrów), szczecińskich Podjuchach (o 18 centymetrów) i na Moście Długim w Szczecinie (o 17 centymetrów).

Stany alarmowe utrzymują się od kilku godzin mniej więcej na tym samym poziomie - wynika z informacji przekazanych przez dyżurnego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Północno-zachodni wiatr powoduje, że woda wpychana jest z powrotem do rzek i nie może ujść do morza. 

Reklama

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie zamknął w poniedziałek dla żeglugi rzeki Odrę od jazu w Widuchowej do granicy z wewnętrznymi wodami morskimi oraz Regalicę - od przekopu Klucz Ustowo do ujścia jeziora Dąbie.

Burmistrz Polic ogłosił w poniedziałek alarm przeciwpowodziowy na obszarze gminy. Obowiązuje do odwołania.

Z powodu przekroczenia stanu alarmowego na wodowskazie w Gryfinie zamknięta dla ruchu jest droga wojewódzka nr 120 Gryfino-Mescherin.

W Świnoujściu przez wysoki stan wody w poniedziałek przez kilka godzin nie działała przeprawa promowa Karsibór. Po południu przywrócono tam ruch.

Kacper Reszczyński

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama