Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:41

04:45 20:39

22:18 08:24

24°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 25°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr W 11 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
18% normy
pm 10
10% normy
Jutro 24°C 14°C
Piątek 26°C 15°C

Yogi przynosi zmiany. Pogoda zacznie nam sprzyjać

Piątek przyniesie wyraźną zmianę aury. Choć miejscami poranek był jeszcze rześki, a w ciągu dnia nie zabraknie przelotnego deszczu, to powolne ocieplenie staje się faktem. To zasługa wyżu Yogi, który wkracza do Polski, wypierając niże. Sprawdź prognozę pogody na piątek.

Rano o godz. 7:00 było chłodno, zwłaszcza na południowym zachodzie. W Kłodzku zanotowano zaledwie 6,4 st. C. W tym samym czasie w najcieplejszym Toruniu było trochę ponad 13 stopni - wynika z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda w piątek złagodnieje

Po chłodniejszych i nieprzyjemnych dniach w piątek wreszcie poczujemy, że pogoda zmienia się na lepsze. Zrobi się bardziej słonecznie i spokojnie. Więcej chmur zawiśnie nad terenami nad północnym wschodem, a wieczorem aura może się pogorszyć również na zachodzie. Tam może przelotnie padać.

Temperatury nie będą jeszcze imponujące, jednak dzięki spokojniejszej i słonecznej aurze przyniesionej przez wyż Yogi w wielu miejscach możemy liczyć na bardziej komfortowe warunki - prognozuje IMGW.

Najchłodniej będzie nad morzem oraz na terenach podgórskich: 17-18 stopni Celsjusza. W centrum i na południu można zaś liczyć na około 22 stopni Celsjusza. Wiatr będzie przeważnie słaby i nie powinien dawać się zbytnio we znaki.

Zielono na mapie Polski

Dzięki suchej, wyżowej pogodzie w większości Polski warunki będą korzystne. Na zachodzie z czasem zmienią się do obojętnych, w miarę jak z zachodu będzie się nasuwać płytka zatoka niżowa.

Najmniej przyjazna pogoda zapanuje wieczorem na południowym zachodzie kraju. Tam warunki pogorszą się do niekorzystnych.

Sprawdź też: Prognoza pogody na weekend: wracają upały, jednak nie wszędzie. W tych trzech województwach pogoda będzie fatalna

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | wyż | deszcz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy