Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:47

6:27 18:28

19:026:21

7°C
 • Przeważnie słonecznie
 • Odczuwalna 4°C
 • Ciśnienie 1027 hPa
 • Wiatr WNW 20 km/h
 • Dla biegaczy
  5
  Dość dobre

  Dość dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
20% normy
pm 10
14% normy
Jutro 14°C 10°C
Czwartek 18°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Wzrasta poziom Wisły w rejonie Wyszogrodu i Kępy Polskiej

Napływające z górnego biegu Wisły wody roztopowe powodują stopniowy wzrost poziomu rzeki w rejonie Wyszogrodu i Kępy Polskiej pod Płockiem (Mazowieckie). W siedmiu nadwiślańskich gminach powiatu płockiego obowiązuje od piątku pogotowie przeciwpowodziowe.

Jak poinformowała rzeczniczka starostwa płockiego Dagmara Kobla-Antczak, w sobotę rano poziom Wisły w Wyszogrodzie wynosił 514 cm, czyli 14 cm powyżej stanu ostrzegawczego, natomiast w Kępie Polskiej 443 cm, czyli 7 cm poniżej stanu ostrzegawczego.

Tempo przyboru rzeki w okolicach Wyszogrodu i Kępy Polskiej to obecnie mniej więcej 1 cm na godzinę.

Reklama

Wprowadzone w piątek po południu przez starostę płockiego pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje do odwołania w gminach: Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów. Służby przeciwpowodziowe w tych miejscowościach zostały zobowiązane do całodobowego monitorowania sytuacji na Wiśle.

W środę na wiślanym Zbiorniku Włocławskim na odcinku od Włocławka do Płocka akcję kruszenia lodu rozpoczęło sześć lodołamaczy. Ich celem jest udrożnienie koryta rzeki, aby zapobiec piętrzeniu się płynącej kry lodowej i ewentualnemu powstawaniu zatorów. Grubość pokrywy lodowej na Zbiorniku Włocławskim wynosi miejscami od 20 do 35 cm.

Zbiornik Włocławski na Wiśle ma długość 58 km i szerokość od 1,2 do 2 km. Powstał pod koniec lat 60. XX wieku w związku z budową zapory i elektrowni we Włocławku. To największy sztuczny akwen w Polsce, który rozciąga się od Płocka do Włocławka.

Dowiedz się więcej na temat: Wisła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL