Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:34

5:20 19:49

12:593:19

17°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 15°C
 • Ciśnienie 1012 hPa
 • Wiatr W 20 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

41
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
98% normy
pm 10
68% normy
Jutro 23°C 9°C
Czwartek 16°C 6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Wzrasta poziom Wisły w rejonie Wyszogrodu i Kępy Polskiej

Napływające z górnego biegu Wisły wody roztopowe powodują stopniowy wzrost poziomu rzeki w rejonie Wyszogrodu i Kępy Polskiej pod Płockiem (Mazowieckie). W siedmiu nadwiślańskich gminach powiatu płockiego obowiązuje od piątku pogotowie przeciwpowodziowe.

Jak poinformowała rzeczniczka starostwa płockiego Dagmara Kobla-Antczak, w sobotę rano poziom Wisły w Wyszogrodzie wynosił 514 cm, czyli 14 cm powyżej stanu ostrzegawczego, natomiast w Kępie Polskiej 443 cm, czyli 7 cm poniżej stanu ostrzegawczego.

Tempo przyboru rzeki w okolicach Wyszogrodu i Kępy Polskiej to obecnie mniej więcej 1 cm na godzinę.

Reklama

Wprowadzone w piątek po południu przez starostę płockiego pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje do odwołania w gminach: Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów. Służby przeciwpowodziowe w tych miejscowościach zostały zobowiązane do całodobowego monitorowania sytuacji na Wiśle.

W środę na wiślanym Zbiorniku Włocławskim na odcinku od Włocławka do Płocka akcję kruszenia lodu rozpoczęło sześć lodołamaczy. Ich celem jest udrożnienie koryta rzeki, aby zapobiec piętrzeniu się płynącej kry lodowej i ewentualnemu powstawaniu zatorów. Grubość pokrywy lodowej na Zbiorniku Włocławskim wynosi miejscami od 20 do 35 cm.

Zbiornik Włocławski na Wiśle ma długość 58 km i szerokość od 1,2 do 2 km. Powstał pod koniec lat 60. XX wieku w związku z budową zapory i elektrowni we Włocławku. To największy sztuczny akwen w Polsce, który rozciąga się od Płocka do Włocławka.

Dowiedz się więcej na temat: Wisła

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy