Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:15

07:33 15:59

18:20 09:53

0°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1027 hPa
  • Wiatr SW 11 km/h
29
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
70% normy
pm 10
49% normy
Jutro 1°C -3°C
Piątek 0°C -4°C

Wyjątkowo ciepłe lato w Norwegii. Nawet renifery szukają ochłody

Renifery chronią się w nim przed wyjątkowo wysokim temperaturami, a kierowcy mają kłopoty. W Norwegii zamknięto jedną z głównych autostrad, gdyż do pobliskiego tunelu wtargnęły zwierzęta. Tegoroczne lato jest jednym z najcieplejszych w historii tego kraju.

- Nasza załoga próbowała wygonić renifery z tunelu, ale to bez sensu - po kilku godzinach zwierzęta wracają - powiedział lokalnej gazecie "Finnmark Dagblad" szef służb drogowych Tor Inge Hellander.

W poniedziałek temperatura w regionie przekroczyła 22 stopnie Celsjusza i najpewniej nie spadnie do piątku. Tegoroczne lato jest jednym z najcieplejszych w historii Norwegii.

Aby dotrzeć do miasta Hammerfest, gdzie znajduje się jedyna w Europie instalacja do skraplania gazu ziemnego, kierowcy muszą korzystać z objazdu wokół mającego długość 2,3 km tunelu Stallogargo.

Reklama

- Gdy jest gorąco, renifery wchodzą do tunelu, ale z doświadczenia wiemy, że opuszczają go, gdy się ochładza - powiedział Hellander. - Nie możemy kazać ludziom przez 24 godziny na dobę przeganiać renifery - dodał.

Wcześniej w okolicy tunelu było aż 29 stopni Celsjusza. Od połowy maja w regionie utrzymują się wyższe niż zwykle w tym czasie temperatury.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama