Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:46

04:45 20:39

22:18 08:24

15°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 16°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
21% normy
pm 10
12% normy
Jutro 24°C 15°C
Piątek 26°C 15°C

Wtorek będzie słoneczny, ale możliwe też burze

Podobnie jak w poniedziałek, również we wtorek od rana możemy cieszyć się bezchmurnym niebem i przyjemnymi temperaturami. Jednak w niektórych miejscach trzeba się liczyć nie tylko z opadami, ale nawet z groźbą wystąpienia burz. Sprawdź, gdzie we wtorek pogoda może się zepsuć oraz jakich temperatur można się spodziewać nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy.

Nasz kraj dalej znajduje się pod wpływem rozległego wyżu, dzięki czemu od rana praktycznie w całej Polsce mamy do czynienia ze słoneczną, bezchmurną pogodą. Tego typu warunki powinny się utrzymywać praktycznie przez cały dzień, ale nie wszędzie. Jedynymi wyjątkami mogą być obszary na południu i na południowym wschodzie, gdzie lokalnie możliwe będą opady deszczu, a nawet burze.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogodny wtorek, ale są wyjątki

We wtorek większość mieszkańców kraju może liczyć na bardzo ładną pogodę. Będzie słonecznie, z lokalnym małym lub umiarkowanym zachmurzeniem. Chmury mogą się kumulować na południowym wschodzie oraz na wschodzie - w tych rejonach można się spodziewać opadów deszczu, a także lokalnych burz, w trakcie których wysokość opadów może wynieść do 15 mm. W trakcie burz wiatr w porywach może osiągać prędkość do 55 km/h.

W ciągu dnia będzie stosunkowo ciepło: termometry pokażą od 19°C do 23°C. Mniejszych temperatur należy się spodziewać tradycyjnie w rejonach nadmorskich oraz w kotlinach górskich, gdzie będzie od 15°C do 17°C.

Noc chłodniejsza, ale nie wszędzie

W nocy z wtorku na środę będzie przeważnie bezchmurnie, z ewentualnym niewielkim zachmurzeniem w rejonie Małopolski i Podkarpacia, gdzie może również przelotnie padać. Nad Bałtykiem mogą występować lokalnie mgły ograniczające widoczność do 300 metrów.

Na północy i na zachodzie kraju w nocy będzie chłodno: temperatura wyniesie od 4 do 7°C. Cieplej będzie na południowym wschodzie noc będzie znacznie cieplejsza - tam można liczyć na co najmniej 10-14°C.

Zobacz też: Dawno nie było tak przyjemnej temperatury. Jaka jest przyczyna braku męczącego gorąca?

Zwykle jej nie zobaczysz. Okrągła tęcza to prawdziwy rarytas

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama