Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:58

04:57 20:27

23:47 14:34

18°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
21% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

Wrócą groźne zjawiska meteorologiczne. IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę zagrożeń na najbliższy tydzień. Wynika z niej, że już w środę wrócą gwałtowne burze z gradem.

Jak wynika z informacji opublikowanych na stronie IMGW, możemy się spodziewać powrotu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Synoptycy z IMGW prognozują, że już w środę w kilku regionach Polski pojawią się gwałtowne burze z gradem. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje się dla województw: zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego.

Jak czytamy na stronie IMGW, w nocy z 19 na 20 czerwca prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm, a lokalnie opadami gradu oraz porywami wiatru do 65 km/h.

Reklama

W czwartek sytuacja ulegnie pogorszeniu, a ostrzeżenia meteorologiczne o możliwości wystąpienia gwałtownych burz z gradem mogą obowiązywać w całym kraju.

Z danych synoptyków IMGW wynika, że opady deszczu w czasie burz wyniosą 20 mm, lokalnie do 30 mm, a porywy wiatru mogą osiągać nawet 75 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Można się spodziewać utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. IMGW zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

W całym kraju utrzymywać się będą wysokie temperatury - od 26-27 st. na północy i południu Polski, do 30 st. w centrum i 31 st. na zachodzie kraju.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama