Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:05

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 7 km/h
50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
120% normy
pm 10
81% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Wracają upały. IMGW wydał alert najwyższego stopnia

​Nad Polskę nadciągają masy upalnego powietrza znad Afryki. Najwyższe temperatury mają zostać odnotowane na południu kraju. Już dzisiaj temperatura będzie tam sięgać 30 stopni Celsjusza, a w czwartek w niektórych rejonach termometry wskażą nawet 36 kresek powyżej zera.

W związku z przewidywanymi wysokimi temperaturami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące upałów najwyższego, trzeciego stopnia, dla Polski południowo-wschodniej.

Prognoza na środę, 9 sierpnia

Dziś w całym kraju bardzo ciepło. To pierwszy dzień upałów, więc wysoka temperatura nie będzie jeszcze tak mocno doskwierała.

Najgoręcej na południu kraju. W woj. śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim termometry pokażą 30 kresek powyżej zera.

W pozostałych regionach od 25 do 29 stopni Celsjusza. Mieszkańcy Pomorza powinni spodziewać się burz.

Reklama

Prognoza na czwartek, 10 sierpnia

W czwartek prawdziwa fala upałów na południowym-wschodzie kraju. Termometry pokażą tam nawet 36 stopni Celsjusza, a słońce może dać się mocno we znaki. IMGW wydał w związku z tym ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia dla województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami obowiązuje województwa: śląskie, łódzkie i mazowieckie. Tam termometry pokażą około 34 stopnie.

Na północy kraju zdecydowanie chłodniej. W Gdańsku temperatura wyniesie 21 stopni, a w Szczecinie i Bydgoszczy od 24 do 25.

Wraz z nadejściem upałów należy spodziewać się wyładowań atmosferycznych. Burze z piorunami, a miejscami również z gradem, przejdą przez całą Polskę. 

Prognoza na piątek, 11 sierpnia

W piątek wysoka temperatura utrzyma się w południowej, wschodniej i centralnej Polsce. 

Największe upały w Kielcach, Krakowie i Rzeszowie - tam termometry wskażą około 34-35 stopni Celsjusza. W Katowicach, Łodzi, Warszawie, Białymstoku i Lublinie temperatura będzie oscylować wokół 31-33 stopni.

Na północy i zachodzie kraju chłodniej. W woj. lubuskim, zachodniopomorskim i pomorskim temperatura nie przekroczy 23 stopni. Będzie tam również przelotnie padać.

Przez całą Polskę przetoczą się również burze.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL/IAR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy