Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:34

05:33 19:37

08:03 01:00

7°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr N 6 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
40% normy
pm 10
30% normy
Jutro 14°C 5°C
Poniedziałek 15°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Wracają nocne mrozy. Synoptyk: Odczujemy je już dziś

Wraca lekka zima, a wraz z nią także nocne mrozy - poinformował synoptyk IMGW Michał Ogrodnik. W niektórych rejonach Polski temperatury mogą spaść nawet do ośmiu stopni poniżej zera.

Sytuacja pogodowa w kraju zacznie się pogarszać w nocy z piątku na sobotę. Jak poinformował synoptyk IMGW, już w piątek wieczorem na obszarze niemal całej Polski temperatura spadnie poniżej zera. - W związku z tym, w tych regionach, gdzie w ciągu dnia występowały opady deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu, może być niebezpiecznie, ponieważ nawierzchnia dróg i chodników zrobi się śliska - zastrzegł synoptyk.

Reklama

- Zostało to zasygnalizowane ostrzeżeniami IMGW wydanymi na województwa północne i częściowo południowe - zaznaczył synoptyk. Jak wyliczył, ostrzeżenia te obowiązują w woj.: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. - Natomiast Mazowsze, Lubelszczyzna i Ziemia Łódzka oraz zachodnia część kraju na chwilę obecną jest poza obszarem obejmującym ostrzeżenia - dodał Ogrodnik.

Zaznaczył jednak, że w nocy z piątku na sobotę synoptycy spodziewają się sporej ilości przejaśnień. - Będzie dużo rozpogodzeń, głównie na zachodzie Polski, choć w pierwszej połowie nocy na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz w południowej części Lubelszczyzny i od Podkarpacia aż po Śląsk, możliwe będą jeszcze opady deszczu ze śniegiem i śniegu - powiedział synoptyk. - Jednak nie będą one szczególnie intensywne - zapewnił.

Wraca lekka zima

- Niestety wraca lekka zima, a wraz z nią także nocne mrozy - poinformował Ogrodnik. - Pierwsze z nich odczujemy już najbliższej nocy z piątku na sobotę - dodał. Jak wyjaśnił, minusowe temperatury nie będą aż tak drastyczne, jak podczas ostatniej fali mrozów, jednak najbliższej nocy w kotlinach górskich termometry mogą pokazać nawet -8 st. C. - Na północnym wschodzie prognozowane jest -6 st. C, w centrum i na zachodzie około -4 st. C - dodał.

- Ponadto, nie wykluczone, że na Nizinie Szczecińskiej i w zachodniej części Pojezierza Pomorskiego lokalnie utworzą się mgły, które dodatkowo będą osadzały szadź - poinformował.

- W weekend lekka zima, ale od środy czeka nas ocieplenie - podkreślił.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje