Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:29

04:45 20:39

22:18 08:24

23°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 23°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr W 26 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
18% normy
pm 10
10% normy
Jutro 24°C 14°C
Piątek 26°C 15°C

Wracają burze i alerty. Miejscami zrobi się niespokojnie

Pogoda wyraźnie się psuje. W czwartek pojawią się ulewy i burze, przed którymi ostrzegają synoptycy. W pięciu województwach obowiązują alerty IMGW pierwszego stopnia. Miejscami może się nawet pojawić dawno niewidziany śnieg. Sprawdź prognozę pogody na czwartek.

Lekkie ochłodzenie zagości w Polsce przez cały dzień. Na termometrach przeważnie nie zobaczymy wartości przekraczających 20 stopni Celsjusza - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Prognoza pogody na czwartek nie zachwyci

W ciągu dnia aura miejscami będzie bardzo nieprzyjemna. Dużo chmur i deszczu można się spodziewać na południowym wschodzie - tam suma opadów może sięgnąć 15 mm, zaś na Roztoczu do około 20 mm. Przelotne opady mogą występować również w reszcie kraju.

Najgorsza pogoda może nawiedzić tereny od Pojezierzy Pomorskich i Warmii przez Kujawy i wschodnią Wielkopolskę po Dolny Śląsk i Opolszczyznę - tam możliwe będą burze.

W trakcie burz lokalnie możliwe będą opady od 10 do 15 mm, a na północy do 20 mm. Miejscami może się pojawić krupa śnieżna lub drobny grad. Według IMGW wysoko w Tatrach może padać deszcz ze śniegiem.

Temperatury w czwartek nie będą imponujące i wyniosą od 14-16 stopni nad morzem i na południowym wschodzie do 19-21 st. C w reszcie Polski. Najchłodniej będzie na Podhalu, gdzie termometry pokażą zaledwie około 11 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czasie burz osiągający w porywach do 75 km/h.

Alert IMGW w pięciu województwach

Z powodu prognozowanych silniejszych burz wydano żółte ostrzeżenie pierwszego stopnia dla następujących województw:

  • wschodniej części pomorskiego;
  • zachodniej połowy warmińsko-mazurskiego;
  • północno-wschodniej kujawsko-pomorskiego;
  • zachodnich krańców mazowieckiego (powiaty: żuromiński, sierpecki);
  • południowo-zachodnich krańcach dolnośląskiego.

Alerty te będą obowiązywać od godz. 13:00 do 21:00 w czwartek.

Pogoda zmieni się na gorsze

Rano na północnym wschodzie i miejscami północy pogoda będzie korzystnie wpływać na nasz organizm, zaś w reszcie kraju warunki będą obojętne. Wciągu dnia pogorszą się jednak do niekorzystnych i takie utrzymają się do wieczora w prawie całej Polsce.

Sprawdź też: Grecja i Włochy i Bułgaria toną w upałach. Władze wprowadzają obostrzenia. Jeśli wybierasz się tam na urlop, zawczasu sprawdź pogodę

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy