Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:43

06:30 16:08

17:26 06:55

7°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr N 6 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
132% normy
pm 10
105% normy
Jutro 10°C 7°C
Poniedziałek 13°C 12°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

​Woda zabrała im dobytek. Wciąż nie dostali zasiłków

Mieszkańcy Kasinki Małej w Małopolsce nadal nie otrzymali finansowego wsparcia na odbudowę domów. Woda zniszczyła im w środę domy i gospodarstwa, obiecane 6 tysięcy złotych zapomogi jeszcze nie trafiło do ich rąk.

Mieszkańcy mówią, że pieniądze potrzebne są im natychmiast. Wójt Mszany Dolnej twierdzi jednak, że najpierw trzeba dopełnić procedur. - Pieniądze będą wtedy, gdy zgromadzimy odpowiednią dokumentację. My nie możemy tak wypłacać ad hoc. Takie są procedury. To się w telewizji ładnie mówi, że można wypłacić 6 tys. złotych, ale po pierwsze trzeba je mieć, a po drugie trzeba zgromadzić odpowiednią dokumentację, regulowaną przepisami - mówi Bolesław Żaba i dodaje, że wypłata zasiłków powinna zostać uruchomiona na początku przyszłego tygodnia.

Reklama

Jak mówił w środę minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski, potrzebujący mogą liczyć na kwoty do 6 tys. zł. Miały one zostać wypłacone "jak najszybciej".

 - Zawsze w takich przypadkach, gdy wojewoda wnioskuje o pieniądze do MAC, od razu wypłaca je ze swoich środków, a jednocześnie ministerstwo zwraca je wojewodzie. Tak się działo w maju i tak to się dzieje teraz - mówił minister.

Tylko w Kasince Małej w środę, po nocnych ulewach, wezbrana woda z rzeki wdarła się do 104 domów. Zerwanych zostało sześć mostów, odcinając kilkaset osób od świata.

Maciej Grzyb

Anna Baranowska-Ślusarek

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


RMF/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy