Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:44

05:20 19:48

19:32 05:03

9°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr N 6 km/h
24
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
58% normy
pm 10
34% normy
Jutro 9°C 5°C
Czwartek 11°C 2°C

Wiosna się rozpycha. Alergicy muszą uważać

Taka pogoda zupełnie nie pasuje do lutego. W poniedziałek możemy się spodziewać prawdziwie wiosennych warunków. Alergicy nie ucieszą się z tego, że niektóre rośliny zaczęły już pylić. W większości kraju będzie bardzo ciepło, z temperaturami dochodzącymi nawet do 16 stopni Celsjusza. Rano miejscami wystąpią jednak gęste mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek.

Wiosna wypycha zimę z niemal całego kraju. Najzimniejsza pora roku trzyma się jeszcze praktycznie tylko w górach. Poniedziałek będzie ciepły i przeważnie spokojny, chociaż rano pojawią się gęste mgły.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda mocno wiosenna. Alergicy to odczują

Wcześnie rano temperatury były jeszcze mocno zróżnicowane: od mrozu sięgającego nawet -3,4 st. C w Jeleniej Górze do 8,8 st. C w Krośnie. W ciągu dnia jednak będzie ciepło praktycznie w całej Polsce.

Jak wynika z danych IMGW, w poniedziałek najcieplej będzie na południu, gdzie termometry pokażą nawet 15-16 stopni Celsjusza. W centrum będzie można liczyć na 12-14 st. C, a najchłodniej będzie na północy - tam temperatury wyniosą od 6 do 10 stopni Celsjusza.

Chociaż nie zabraknie przejaśnień, to w wielu miejscach kraju pojawi się więcej chmur. Na wschodzie może padać słaby deszcz, zaś w Tatrach okresowo nawet deszcz ze śniegiem.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach osiągający odpowiednio: w Sudetach do 70 km/h a w Karpatach do 80 km/h.

Specjaliści ostrzegają, że obecnie szczególną ostrożność muszą zachować alergicy, ponieważ rozpoczął się już sezon pylenia niektórych roślin, w tym leszczyny i olszy.

Alert IMGW: Uwaga na gęste mgły

Synoptycy z IMGW wystosowali ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące gęstych mgieł, które w poniedziałek rano będą panować na północy kraju. Miejscami mogą one ograniczać widzialność do około 200 metrów. Alert IMGW obowiązuje dla następujących województw:

  • zachodniopomorskiego (poza powiatami: gryfińskiego, polickiego, Szczecina, goleniowskiego, kamieńskiego, gryfickiego, kołobrzeskiego);
  • pomorskiego (bez powiatów: wejherowskiego, puckiego, Gdyni, Sopotu);
  • lubuskiego (dotyczy powiatów: gorzowskiego, Gorzowa Wielkopolskiego, strzelecko-drezdeneckiego);
  • wielkopolskiego (powiaty: czarnkowsko-trzcianeckio, pilski, złotowski);
  • kujawsko-pomorskiego (powiaty: nakielski, sępoleński, tucholski, bydgoski, Bydgoszcz, toruński, Toruń, chełmiński, świecki, grudziądzki, Grudziądz, wąbrzeski, golubsko-dobrzyński, brodnicki);
  • warmińsko-mazurskiego (powiaty: elbląski, Elbląg, iławski, nowomiejski, działdowski, olsztyński, Olsztyn, lidzbarski).

Zobacz: Spełni się największy koszmar i w marcu wróci zima? Sprawdź prognozę 16-dniową

Ciepło i przyjemnie

W centrum i na zachodzie możemy liczyć na korzystne warunki biometeorologiczne. W reszcie kraju, z powodu możliwych lokalnych przelotnych opadów deszczu oraz porywów wiatru, warunki będą przeważnie obojętne.

Sprawdź też: Domy i drogi pod wodą, a rzeki znów wzbierają. Grożą nam kolejne podtopienia i powodzie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | wiosna | ocieplenie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy