Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:17

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr ESE 6 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Wiosenna aura w Beskidach

Wiosenna aura panuje w Beskidach. W środę termometry wskazywały w Bielsku-Białej 15 st. C. W górach tylko w najwyższych partiach leży nieco śniegu. Goprowcy podali, że wyciągi narciarskie funkcjonują na Białym Krzyżu i w Beskid Sport Arenie w Szczyrku.

"Wyciągi narciarskie funkcjonują na Białym Krzyżu i w Beskid Sport Arenie. Na trasach leży tam ok. 30 cm śniegu. Warunki dla narciarzy są dobre" - powiedział ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR Łukasz Skwara.

Reklama

Goprowiec dodał, że na wyżej położonych trasach innych ośrodków śniegu jest jeszcze sporo, ale właściciele starają się, by jak najwięcej było na go okres świąteczny, w związku z czym nieczynne są wyciągi. "Nie wiadomo jaka będzie wówczas aura. Teraz za oknem w Szczyrku nasz termometr, na który padają słoneczne promienie, wskazuje 17 st. C" - powiedział Skwara.

Dobre warunki są na większości szlaków turystycznych. "Trudne występują w rejonie Markowych Szczawin na Babiej Górze. Tam leży trochę śniegu i są oblodzenia. Wskazane jest poruszanie się w rakach" - powiedział Skwara. Śnieg w górach jest mokry.

Ratownicy GOPR zalecają wybierającym się w góry, aby odpowiednio się ubrali. Niezbędne są solidne buty oraz - w wyższych partiach gór - raki, a także nieprzemakalna kurtka. Na szlakach należy zachować ostrożność szczególnie przy schodzeniu. Niezbędny jest naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek", która jest przydatna, jeśli wystąpi potrzeba wezwania pomocy.

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama