Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:03

05:35 19:36

11:02 03:38

10°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 6°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr WSW 24 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
19% normy
pm 10
12% normy
Jutro 9°C 1°C
Czwartek 9°C 0°C

Wielki Czwartek z dużą zmianą. Pogoda się pogorszy

Pogoda przygotowała dla nas nieprzyjemną niespodziankę. Chociaż wciąż będzie ciepło i miejscami termometry pokażą nawet 18 stopni Celsjusza, to raczej nie odpoczniemy. Musimy przygotować się na więcej deszczu oraz burze. Do tego na południu mocno powieje: lokalnie nawet do 130 km/h. W związku z tym możemy spodziewać się alertów IMGW.

Pogoda w Wielki Czwartek będzie wymagająca w wielu miejscach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że musimy się liczyć nie tylko z przelotnymi opadami deszczu. W wyższych partiach Tatr popada śnieg lub deszcz ze śniegiem.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda w czwartek z deszczem i burzami

W centrum kraju mogą się pojawić lokalne burze, podczas których powieje wiatr osiągający prędkość 65 km/h.

Sprawdź też: Najbliższe dni najgorętsze od 50 lat. Skończą się burzami, jakich jeszcze w tym roku nie było

Mimo gorszej pogody na temperatury nie będziemy narzekać, bo ciepło jest już od rana: o godz. 6:00 temperatury wynosiły od 6,2 st. C do 14,4 st. C.

W ciągu dnia najchłodniej będzie w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz na terenach podgórskich Karpat około 10 stopni Celsjusza. W pozostałych częściach Polski będzie od 12 do 17, a lokalnie nawet 18 stopni Celsjusza.

Alerty IMGW: Uwaga na silny wiatr

Pomimo ciepła pogoda nie będzie dla nas zbyt łaskawa, nie tylko z powodu deszczu, ale też możliwych burz oraz silnego wiatru. Na południu oraz w trakcie burz wiatr może osiągać w porywach prędkość do 65 km/h, a rano na Podkarpaciu do około 70 km/h. Najmocniej powieje w Sudetach: w porywach do 90 km/h oraz w Karpatach: do 130 km/h.

IMGW prognozuje wydanie alertów pierwszego stopnia związanych z silnym wiatrem dla następujących województw:

  • podkarpackiego;
  • małopolskiego;
  • południowej i centralnej części śląskiego;
  • południowej części świętokrzyskiego (powiaty: opatowski, sandomierski, staszowski, buski, kazimierski, pińczowski, jędrzejowski).

Na tych terenach możliwe będą porywy wiatru o prędkości 70-90 km/h. IMGW prognozuje, że ostrzeżenia te mogą obowiązywać do godz. 7:30 w piątek. Synoptycy ostrzegają, że silny wiatr górach i na terenach podgórskich wciąż może wiać w kolejnych dniach.

Przeczytaj również nasz raport specjalny: Wybory samorządowe 2024.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy